امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » عوامل تیراندازی به ساختمان دادگستری تربت جام شناسایی و دستگیر شدند
کد خبر : 20302
تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۴در ۱۱:۳۵ ق.ظ

عوامل تیراندازی به ساختمان دادگستری تربت جام شناسایی و دستگیر شدند

دادستان تربت جام از شناسایی و دستگیری عوامل تیر اندازی به ساختمان دادگستری این شهرستان خبرداد.
دشتی فدکی دادستان تربت جام

به گزارش جام روز؛ حسین دشتی فدکی، دادستان تربت جام درگفتگو با جام روز اظهارداشت: در ساعت دو و سی دقیقه بامداد بیست و هشتم شهریور ماه سال جاری به ساختمان دادگستری تربت جام تیراندازی شد؛ این اقدام خوشبختانه منجر به آسیب جانی نگردید ولی به قسمت ورودی و یکی از اطاق های طبقه دوم خسارت جزئی وارد شد.

دشتی فدکی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت مطلب و احساس ناامنی کاذبی که در آن برهه زمانی براثر این اقدام در سطح شهرستان بوجود آمد، موضوع بصورت ویژه در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

مقام ارشد قضایی شهرستان تربت جام تصریح کرد: اظهارات متناقض مامورین حفاظت کننده از دادگستری، نتایج آزمایشگاهی اسلحه و مهمات، مرمی و پوکه های کشف شده، نظریه کارشناسی و دیگر دلایل متقن پرونده حکایت از این دارد که هیچ گونه تهاجم و حمله ای از سوی فرد یا افراد بیرونی صورت نگرفته و تمامی تیرها از اسلحه  مامورین شلیک شده است.

وی با بیان این که  متاسفانه گزارش خلاف واقع مامورین مبنی بر این که فرد مهاجمی ابتدا به دادگستری تیراندازی کرده است و آنها هم در مقام دفاع نیز تیراندازی نموده اند و همچنین اظهارات خلاف واقع آن ها در جریان رسیدگی  موجب اطاله رسیدگی  شد ولی اکنون جای هیچ شک وشبهه ای نیست که تیراندازی صرفا از سلاح مامورین بوده است.

دادستان تربت جام در با اشاره به انگیزه چنین کاری اعلام داشت: با عنایت به اظهارات ضد ونقیض مامورین علت چنین اقدامی مشخص نمی باشد، ولی در خوشبینانه ترین حالت می توان گفت مامورین سایه  ای رویت بلافاصله اقدام به تیراندازی کرده اند و در جهت  توجیه عمل خود  چنین ادعایی را مطرح نموده اند.

قاضی دشتی در پایان تاکید کرد: با توجه به این که برخی از مامورین متهم به ارتکاب جرایمی می باشند پرونده جهت ادامه رسیدگی به دادسرای نظامی ارسال گردید.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب