امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » عزیمت گروه های جهادی به مناطق محروم تربت جام+عکس
کد خبر : 16880
تاریخ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۳۴ ق.ظ

عزیمت گروه های جهادی به مناطق محروم تربت جام+عکس

یک گروه از دانشجویان قرارگاه جهادی «منتظران ظهور» در روستای چاه مزار سفلی درمنطقه محروم موسی آباد تربت جام و بیش از 120 نفر در قالب گروه های جهادی بسیج محلات در بخش های تابعه شهرستان به مدت یک و دو هفته اردو زدند.

به گزارش جام روز:فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام در بازدیدازفعالیت های جهادگران مستقردرروستای ‌چاه‌مزارسفلی در گفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: عزیمت دانشجویان به اردوهای ‌جهادی ‌‌در راستای ‌فرامین ‌مقام ‌عظمای ولایت با رویکرد خدمت رسانی به مناطق محروم ، خودسازی و درک محرومیت های منطقه محروم موسی آباد انجام شد.

سرهنگ پاسدار محسن گوهری افزود: با اجرای اردوهای جهادی سعی می شود ضمن توجه به خلاء های فرهنگی مناطق کم برخوردار و ایجاد فضای همدلی و همزبانی با محرومین، فرهنگ کار و تلاش همگانی نهادینه شود.

وی‌بااشاره‌به‌رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براین که «مجموعه‌ى عظیم دانشجوئى درکشورازجهات‌ مختلف، جمع ‌امید بخشى هستند» تصریح کرد: با اتکا به ظرفیت و پتانسیل دانشجویان بسیجی و ولایت مدار در عرصه های فرهنگی و جهادی و عزیمت به مناطق محروم،‌ ضمن خودسازی روحی ومعنوی در جهادگران، تعهد و تخصص عناصرداخلی در خدمت به محرومین مناطق کمتر توسعه یافته شکوفا می شود.

وی خاطر نشان کرد: اردوهای«جهادی وهجرت» یکی از طرح های سنجیده واثر بخش مجموعه عظیم سپاه وبسیج است که به تشکیلات عمومى کشور ازجمله قشر محروم جامعه کمک شایانی می کند و این امر مهم  ازآرمان های امام راحل و در راستای تدابیر و منویات رهبر فرزانه انقلاب و توجه ویژه به مقوله «اقتصاد مقاومتی» است.

در ادامه مسئول بسیج سازندگی تربت جام گفت:اردو های جهادی به منظور؛ کمک به عمران وآبادنی مناطق محروم وتقویت روحیه جهادی وگسترش فرهنگ مسئولیت پذیری در جوانان ونوجوانان انجام می شود.

سروان پاسدار میثم مختاری افزود: محوراصلی فعالیت دانشجویان انجام پروژه های و طرح های زود بازده و کم هزینه،با اولویت مرمتی واحداثی،ترویجی واقتصاد مقاومتی وهمچنین افزایش تولید و بهروری با ارائه خدمات؛بهداشتی ،آموزشی ،فرهنگی واجتماعی … در سطح روستا ها ومناطق کم برخوردار بصورت شبانه روزی می باشد.

وی اضافه کرد: بیش از 120 نفر نیز در قالب گروه های جهادی بسیج محلات 7 الی 10 روزه ضمن اجرای عرصه های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی به یاری نیازمندان شتافتند.