امروز ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » شهرداری از نحوه دفن پسماندهای عفونی بی خبر است
کد خبر : 34559
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶در ۲:۰۰ ب.ظ

شهرداری از نحوه دفن پسماندهای عفونی بی خبر است

شهردار تربت جام گفت: حفر هر نوع ترانشه دفن زباله باید با موافقت کمیته پسماند صورت گیرد و شهرداری هیچ اطلاعی از نحوه دفن پسماندهای پزشکی ندارد.

سید علی حسینی شهردار تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به وسعت منطقه خدمات شهری گفت: شهر تربت جام با بیش از ۱۵ هزار هکتارمساحت فقط با ۵۰ نیروی خدماتی اداره می شود که بسیار کم است.

سید علی حسینی با اشاره به جمع آوری پسماندها شهر تربت جام افزود: پسماندهای تربت جام توسط ماشین های جمع آوری زباله از سطح شهر اقدام می شود؛ اما برای جمع آوری و حمل پسماندهای پزشکی تاکنون از سوی دانشکده علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی هیچ گونه قردادی با شهرداری بسته نشده است و این سازمان آمادگی دارد که زباله های بخش پزشکی را پس از بی خطر سازی نسبت به حمل آن اقدام کند.

شهردار تربت جام با اشاره به نحوه دفن پسماندهای بیان داشت: شهرداری پس از جمع آوری زباله های را به خارج از شهر منتقل می کند و در محل دپو پسمانده های هیچ گونه دستگاه بازیافتی ندارد و فقط چهار نفر به صورت پیمانی نسبت به تفکیک زباله ها اقدام می کنند.

وی با گلایه از همکاری شهروندان در خصوص تفکیک زباله ها خاطر نشان کرد: از چهار ساله گذشته شهرداری با یک شرکت قراداد بسته تا نسبت به تفکیک زباله های شهری اقدام کند ولی متاسفانه به دلیل عدم همکاری تولید کنندگان زباله در مبدا به صورت اصولی انجام نشده و این عمل در محل دپو زباله ها صورت می گیردکه این امر باعث افزایش هزینه برای شهرداری می شود.

شهردار تربت جام با اعلام آمادگی برای جمع آوری پسماندهای عفونی مراکز درمانی تصریح کرد: اگر مراکز پزشکی با شهرداری قراداد امضا کنند موظف خواهیم شد ترانشه جدایی جاسازی کنیم که در حال حاضر پسماند پزشکی در تراشنه جدا دفن نمی شود.

حسینی با اشاره به قوانین دفع پسماند یاد آور شد: حفر هر نوع ترانشه برای دفن زباله باید با موافقت کمیته پسماند صورت گیرد و شهرداری هیچ اطلاعی از نحوه دفن پسماندهای پزشکی ندارد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب