امروز ۲۱ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » عدم بی خطر سازی زباله ها پزشکی در تربت جام باعث ایجاد حوادث شده است
کد خبر : 34242
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

عدم بی خطر سازی زباله ها پزشکی در تربت جام باعث ایجاد حوادث شده است

رئیس مرکز بهداشت تربت جام گفت: انتقال پسماندهای پزشکی از محل تولید بدون بی خطر سازی توسط نیروی انسانی به سایت دفن صورت می گیرد که باعث ایجاد حوادثی شده است.

به گزارش جام روز، محمد رحیمیان رئیس مرکز بهداشت تربت جام در جلسه مدیریت پسماند پزشکی که با حضور نمایندگان دستگاه های متولی بهداشت و درمان در دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری دفن اصولی پسماند تولیدی مراکز درمانگاه ها،آزمایشگاه ها و مطب پزشکان است که هنوز این زباله ها پزشکی بدون بی خطر سازی دفن که باعث آلودگی زیست محیطی و به خطر افتادن جان انسان ها می شود.

رحیمیان افزود: بیمارستان ارتش برای بی خطر سازی زباله پزشکی اعلام آمادگی کرده که لازم است مراکز درمانی و پزشکی با عقد قرارداد نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی با اشاره به بیماری چند پاکبان تربت جام تصریح کرد: انتقال پسماندهای پزشکی از محل تولید بدون بی خطر سازی توسط نیروی انسانی به سایت دفن صورت می گیرد که باعث ایجاد حوادثی برای پاکبانان شده و این خطر مردم را تهدید می کند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان تربت جام خاطر نشان کرد: سازمان نظام پزشکی وظیفه دارد ضمن نظارت بر اماکن پزشکی نسبت جمع آوری و بی خطرسازی پسماند پزشکی اقدام نماید.

در ادامه رئیس محیط زیست تربت جام با اشاره به خطرات پسماند پزشکی یادآور شد: پسماند های پزشکی در کشور دچار چالش های بسیاری است و تفکیک در حوزه تولید اتفاق نمی افتد و با دیگر زباله ها قاطی و حمل که باعث آلودگی محیط زیست می شود.

جواد دامن پاک افزود: باتوجه به این که دو دستگاه بی خطرسازی در محل بیمارستان سجادیه و ارتش فعال شده نباید در شهرستان زباله پزشکی بدون بی خطرسازی دفن شود.

وی با اشاره تفکیک زباله به صورت دستی عنوان داشت: در سایت دفن زباله تعدادی از افراد مشغول تفکیک زباله ها هستند که وجود زباله های عفونی برای آنان بسیار خطرناک است و باید این زباله بی خطرسازی شود .

وی افزود: برای جلوگیری از این معضل باید هرچه سریعتر طرح جامعه مدیریت پسماند در شهرستان اجرایی شود و این مشکل بر ای همیشه حل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب