امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » شیر برگشتی از مراکز خرید نباید در فروشگاه ها توزیع شود
کد خبر : 28276
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۵در ۵:۰۰ ب.ظ

شیر برگشتی از مراکز خرید نباید در فروشگاه ها توزیع شود

معاون فرماندار تربت جام گفت: بدلیل بالا بودن سطح میکروبی شیر های برگشتی واحد های صنفی غیر مجاز حق فروش شیر فله را ندارند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به توزیع شیر برگشتی مراکز جمع آوری شیر در فروشگاه های گفت: بدلیل بالا بودن سطح میکروبی شیر های برگشتی واحد های صنفی غیر مجاز حق فروش شیر فله را ندارند و باید از توزیع آن در این فروشگاه های جلوگیری شود.

وی افزود: اداره های بهداشت و درمان و صنعت معدن وتجارت با نظارت کامل بر مراکز مجاز عرضه شیر فله از فروش در اماکن غیر مجاز جدا خوداری کند تا سلامت شهروندان به خطر روبه رو نشود.

شافعی تصریح کرد: باید دامپزشکی و دستگاه های نظارتی برتمام مراحل تولید، حمل و عرضه شیر نظارت کامل انجام دهند تا از تب مالت جلوگیری شود.

معاون فرماندار تربت جام با توجه به حرکت کاروان های پیاده آخر صفر به منابست شهادت امام رضا علیه السلام به مشهد مقدس تصریح کرد: اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی تمهیدات لازم را برای سایر کاروانها به لحاظ مسائل بهداشتی، گرمایشی، غذایی و امنیتی و توجیه مسئولان کاروان و اعزام نیرو کارشناس بهداشت به همراه کاروان ها را در نظر داشته باشند تا زائرین با مشکلی مواجه نشوند.

وی ادامه داد: فروش طیور زنده در جمعه بازار و در برخی از خیابان های سطح شهر باعث نگرانی انتقال بیماریهای مشترک طیور و انسان شده است که تحت هیچ شرایطی طیور زنده نباید عرضه شود و شهرداری با همکاری صنعت ، معدن و تجارت باید از فروش طیور زنده در اماکن غیر مجاز جلوگیری کند.

شافعی تاکید کرد: اداره محیط زیست با نظارت جدی تر مانع شکار پرندگان مها جر شود تا مشکلی از انتقال بیماری آنفولانزا پرندگان در منطقه نداشته باشیم و در صورت تلف شدن پرندگان مهاجر به دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب