امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » شورای امر به معروف دستگاه های اجرایی گفتمان سازی فرهنگی می کنند
کد خبر : 33831
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۶در ۵:۱۰ ب.ظ

شورای امر به معروف دستگاه های اجرایی گفتمان سازی فرهنگی می کنند

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر شهرستان تربت جام عنوان داشت: شورای امربه معروف در اداره ها و محلات تشکیل شده که با ایجاد گفتمان عمومی درجامعه برمعروفات فرهنگی، عفاف و حجاب تاکید کنند.

به گزارش جام روز، امیر ذاکری دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر شهرستان تربت جام بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت ازحقوق شهروندی، عفاف و حجاب که در فرمانداری برگزار شد عنوان داشت: شورای امربه معروف در اداره ها و محلات تشکیل شده که با ایجاد گفتمان عمومی درجامعه برمعروفات فرهنگ عفاف و حجاب تاکید کنند.

ذاکری با اشاره به نارضایتی مردم در جامعه عملکرد پاسخگویی بعضی از مدیران افزود: عدم آشنایی مردم از قوانین در عرصه های مختلف حقوقی و حقیقی باعث نارضایتی شده است و گاهی برای کاری که حقشان نیست ابراز شکایت می کنند که لازم بابرنامه فرهنگی حقوق شهروندی آموزش داده شود.

وی با اشاره به فضای اداره ها و دستگاه های خدمات رسان ابراز داشت: معظل اختلاط کارکنان زن و مرد در سیستم اداری و خدماتی باعث ناراضیتی  ارباب رجوع شده که لازم است اداره ها و دستگاه های خدمات رسان برای رفع مشکل اقدام کنند.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر با اشاره به فضای کسب و کار در جامعه گفت: استفاده از مانکن غیر متعارف و برگزاری شوهای لباس در شهرستان از آفت های جدید است که فضای عمومی جامعه را مخدوش کرده و باید برای این موضوع فکر قاطع و اساسی شود.

ذاکری با اشاره به ابزار قانونی برای اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر یادآور شد: با ابلاغ قانون امربه معروف و نهی از منکر تمام کارمند و افراد حقیقی می توانند رفتار اشتباه یک مدیر را تذکر و اعلام نمایند واگر مدیر با نیروهای مجموعه اش برخورد داشته دستگاه قضایی می تواند او را محکوم به حبس یا انفصال از خدمت نماید.

وی ادامه داد: شورای امر به معروف اداره ها و محلات با رویکرد تذکر لسانی ایجاده شده است و قرار فضای فرهنگی را مورد ارزیابی قرار دهد و با ارائه آن در ستاد امربه معروف راهکارهای عملی ارائه شود تا معظلهای جامعه به صورت موردی حل شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب