امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » شرکت 609 هنرآموز تربت‌جامی در آزمون هماهنگ سرا سری مرکز فنی و حرفه‌ای
کد خبر : 20019
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴در ۱۲:۳۵ ق.ظ

شرکت 609 هنرآموز تربت‌جامی در آزمون هماهنگ سرا سری مرکز فنی و حرفه‌ای

هفتمین مرحله آزمون هماهنگ سرا سری سال ۱۳۹۴ با حضور 609 نفر شرکت‌کننده در شهرستان تربت‌جام در سه خوشه صنعت، کشاورزی و خدمات به‌صورت همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
فنی وحرفه ای

به گزارش جام روز؛ اسماعیلی اسکندری، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تربت‌جام در گفتگو با جام روز با تشریح آزمون سرا سری مرکز آموزش فنی حرفه‌ای این شهرستان گفت: آزمون‌های این دوره مرکز مربوط به رشته‌های صنعت ساختمان شامل متقاضیان آزاد در دو سطح تحصیلی باسواد و افراد با دوره تحصیلی ابتدایی بود که گروه باسواد در صورت قبولی گواهینامه مهارت و گروه با تحصیلات ابتدایی در صورت قبولی در بخش صنعت ساختمان مدرک پروانه مهارت دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین آزمون این دوره که همزمان به‌صورت سرا سری در کل کشور برگزار شد مربوط به آزمون پایان دوره‌های آموزشی اعم از بخش دولتی و خصوصی بوده که افراد در صورت قبولی گواهینامه مهارت دریافت خواهند نمود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان تربت‌جام با اشاره به شرکت 501 نفر از کارآموزان آموزش‌دیده در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای بیان کرد: دوره‌های آموزشی در مرکز فنی حرفه‌ای برگزار می‌گردد که هنر آموزان پس از شرکت در آزمون کتبی پایان دوره و با کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون عملی نیز شرکت کرده و سپس بعد از قبولی در این آزمون گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی را ۵۰ و عملی را ۷۰ از ۱۰۰ عنوان کرد و گفت: این آزمون‌ها در پایان هر دوره آموزشی برای هنر آموزان برگزار می‌شود که در صورت قبلی در آزمون‌های فنی حرفه‌ای می‌توانند از مزایای آن اعم از بیمه و وام استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب