امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان دختر خراسان رضوی در تربت جام برگزار شد
کد خبر : 23817
تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۲:۴۴ ب.ظ

اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان دختر خراسان رضوی در تربت جام برگزار شد

سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر خراسان رضوی با رقابت 500 نفر از منتخبین به مدت سه روز به میزبانی آموزش و پرورش تربت جام در محل مصلی الغدیر شهرستان برگزارشد.

به گزارش جام روز، مراسم اختتامیه سی و چهارمین مسابقه قرآنی پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی توسط استاد جواد پناهی و خطبه خوانی دانش آموزان فائزه خواجوی و زهرا رهباردار از نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در ارتباط با عدالت علوی در اجرای حکومت و تاکید بر استفاده علمی بیشتر از صحیفه سجادیه، برگزار شد.

در این مراسم علی مهدی خواه معاون قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تشکر از تلاش های خالصانه آموزش و پرورش تربت جام و تسلیت ایام فوات حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب(س) وظیفه تبلیغ، ترویج و احیاء قیام امام حسین(ع) را برعهده داشتند و دانش آموزان دختر شرکت کننده در مسابقات چه رتبه آوردن و نیاوردن از نظر ما همه برنده و رسالت زینبی بر دوش دارند.

مهدی خواه با توصیه به دانش آموزان منتخب قرآنی تصریح کرد: دانش آموزان برتر قرآنی با همین معارف و توانمندی هایی که کسب کردند برای خودشان یک ماموریت تبلیغی و ترویجی در سطح محله، مدرسه و شهر تعریف کنند تا انشاالله به اتفاق هم وضعیت عترت، قرآن و نماز را در جامعه ارتقا دهیم.

در پایان مراسم به نفرات اول تا سوم رشته های ترتیل، حفظ، قرائت، نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر، و به برترین های مسابقات که به مرحله کشوری راه یافتند تندیس و هدایای نفیس به آنها تقدیم شد.

نفرات اول این دوره از مسابقات به ترتیب رشته شرکت کننده:

رشته قرائت: مهسا تقی پور از ناحیه 5 مشهد- فاطمه پژوهان نیک از ناحیه 7 مشهد مقدس – سیده معصومه حسینی آقا ملکی از ناحیه 2 مشهد – مهلا پرنده سالانقوچ از قوچان – فاطمه احمدی و زینب ضیا دوست از سبزوار.

رشته ترتیل : عطیه صولتی از تربت جام – فائزه ابرهیمی از ناحیه 2 مشهد مقدس

رشته حفظ: فاطمه پولادی از گناباد- زهرا سادات موسوی و معصومه سادات دشتی رحمت آبادی از ناحیه 4 مشهد – مریم طرزی از سبزوار – مهدیه سادات هاشمی و فاطمه جعفری از ناحیه 3 مشهد

رشته تفسیر: نائمه رحمانی کوه سفیدی از تربت جام – سید زهرا رباط جزی مقدم از ناحیه یک مشهد – هنانه عطایی حمامی از ناحیه 6 مشهد

رشته صحیفه سجادیه: زهرا رهبار دارخراسانی از ناحیه 4 مشهد – زینب میرزایی از ناحیه 6 مشهد – سید زهرا سجادی زاده از ناحیه 5 مشهد – ملیحه خسروی جم از سبزوار – فائزه خواجوی  از ناحیه یک مشهد و مهدیه جمالی خاقانی از تربت جام رتبه اول این دوره از مسابقات را کسب و به مر حله کشوری راه یافتند.

انتهای پیام/

  • IMG_0343
  • IMG_0240
کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب