امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » سیاست های استانی دغدغه اشتغال پایدار را تامین نمی کند
کد خبر : 33174
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

سیاست های استانی دغدغه اشتغال پایدار را تامین نمی کند

معاون فرماندار تربت جام گفت: متاسفانه سیاست های استانی به نحوی است که دغدغه اشتغال پایدار را در این شهرستان تامین نمی کند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با ابراز تاسف از سیاست های استانی در بحث اشتغال گفت: متاسفانه سیاست های استانی به نحوی است که دغدغه اشتغال پایدار را در این شهرستان تامین نمی کند.

شافعی افزود: نگرانی و دغدغه های زیادی در حوزه فراهم نمودن توسعه اشتغال پایدار وجود دارد و سرمایه گذاری و تولید کننده که با التماس به این شهرستان می آیند به دست انداز های اداری روبرو می شوند ونباید روند ایجاد اشتغال دوچار چالش جدی تری توسط مسئولان شود.

وی با اشاره به سیاست دولت در خصوص اشتغال تصریح کرد: دولت همت جدی در ساماندهی اشتغال پایدار دارد وحوزه کارشناسی باید همراهی بیشتر داشته باشد.

معاون فرماندار با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی به عنوان یک فرصت خوب در ایجاد اشتغال یاد آور شد: متاسفانه انتظاراتی که ما از این ستاد داریم برآورده نشده ومدیران ادارات به طور جدی حضور ندارند.

شافعی تاکید کرد: مدیران عضو ستاد اقتصاد مقاومتی با توجه به صنعت فرش و قابلیت در صتایع دستی اشتغال پایدار را در خانواده های آسیب دیده اجتماعی وسرپرست خانوار در اولویت قرار دهند که تا کنون از این روند راضی نیستیم و وضعیت مشاغل خانگی نامطلوب است و مسئولان اجازه ندهند سهم اعتبارات این حوزه از بین برود.

وی ادامه داد: صنایع دستی از ظرفیت بالایی برخوردار است و فرش برند معروف منطقه است که می تواند مشکل خانواده ها را حل کنیم و لازم است ادارا های الویت اشتغال را مشخص کنند تا در جلسات استانی از آن مشاغل حمایت و رفع مشکل شود.

معاون فرماندار ابراز داشت: مشاغل خانگی در سال گذشته وضعیت نامطلوبی داشت و راضی کننده نیست نباید طوری عمل شود که سهم شهرستان از بین برود و شهرداری ها موظفند مکانی برای عرضه فروش روستائیان و تولیدات داخلی فراهم کنند.

در ادامه جعفر جوادی مدیر جهادکشاورزی تربت جام با اشاره به دلایل انحراف تسهیلات اشتغال گفت: یکی از اصلی ترین دلایل سود کم تولید و بهره بالای بانکی به سپرده ها می باشد و تولید کننده با تسهیلات ۱۵ درصدی نمی تواندبا تولید که بیشترین سود آن ۱۰ درصد است  اقساط را پرداخت کند و تسهیلاتش را در بانک سپرده گذاری و سود ۲۰ درصدی دریافت می کند و دیگر نباید توقع داشت مردم به دنبال تولید باشند.

جوادی با اشاره به نگاه غلط در استان نسبت به فرش افزود: در استان به تولید فرش نگاه خرد وجود دارد و احساس می شود که این موضوع دارای انحراف است حالدر صورتی که در شهرستان نگاه کلان می باشد و این موضوع نباید مانع تولید فرش شود.

وی ادامه داد: یک نفر در شهر های دیگر تخلف می کند و  استان همه شهرستان ها را با نگاه در نظر می گیرد و این در حالی است که دستگاه های معرفی کننده تسهیلات مشاغل به عنوان نظار باید نظارت کافی را داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب