امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام , با شهدا » سکوت در برابر جریان نفوذ هدر دادن خون شهیدان است/اعلام گزارش های دروغ جامعه و اسلام را به تمسخر گرفتن است
کد خبر : 30093
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵در ۵:۱۶ ب.ظ

سکوت در برابر جریان نفوذ هدر دادن خون شهیدان است/اعلام گزارش های دروغ جامعه و اسلام را به تمسخر گرفتن است

حجت‌الاسلام امجدی زاده گفت: افرادی که مسئولیت گرفتند و برکرسی نشسته‌اند با جریان نفوذ عقل و هوش را از دست دادند و در لایه‌های مختلف دولتی دروغ می‌گویند و شهدا را به تمسخر می‌گیرند بنابراین سکوت کردن در مقابل رذالت‌های سیاسی در میز خطابه‌های داخلی و خارجی توسط شخصیت‌های جائزنیست و هدر دادن خون شهیدان است.

به گزارش جام روز، شب گذشته حجت السلام امجدی زاده امام جمعه باحرز در یادواره شهدای مسجد الزهرا(س) و پنج شهید گمنام تربت جام با تسلیت ایام عزاداری دختر پیامبر اسلام حضرت فاطمه(س) که در مسجد الزهرا برگزار شد بیان داشت: شهدا بر اصول اعتقادی دین اسلام پایبند بودند و امروز مصلحت‌ اندیشی در مقابل نفوذ دشمن پایمال کردن خون شهیدان است.

حجت‌الاسلام امجدی زاده با اشاره به سیر تاریخی جبهه حق و باطل افزود: دو جبهه اساسی حق و باطل از ابتدای تاریخ بشریت باهم در تقابل بودند که گاهی این تقابل درگیری نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوده است.

وی پیچیدگی این دوران را بسیار تامل برانگیز دانست و یادآور شد: در هر دو دوران نبرد همه جانبه، مهمترین اتفاقی که افتاده است در جبهه حق نیروهای خودی بر علیه جریان دست به تقابل زدند.

امام جمعه باحرز با اشاره به نفوذ دشمن در گروه‌های مختلف و انحراف در جبهه نیروهای انقلاب تصریح کرد: امروز نفوذ دشمن در افکار گروه‌های مختلف تأثیر گذاشته است و  نیروهای انقلاب که در زمان دفاع مقدس حضور داشتند امروز بانفوذ دشمن در آنان در مقابل رهبری می‌ایستند این همان تجربه تلخی بود که زمان رسول خدا هم بود.

حجت‌الاسلام امجدی زاده اظهار داشت: نگاه جامعه نباید به مسائل کشور فقط سیاسی باشد و باید نسبت به جریان های سیاسی نگاه فرهنگی و اسلامی حاکم باشد و جامعه متدین سیاستی را قبول دارد که در بطن قرآن آمده باشد.

وی اضافه کرد: پیروی از یک جریان ولایتمداری و ولایت محوری با زیربنای اعتقادی و فرهنگی منش و سیره و سلوکی است که از ائمه اطهار گرفته‌ایم.

امام‌جمعه باخرز ادامه داد: زیربنای اعتقادی و سیاست ما عین دیانت ماست، سیاستی که امروز نیروهای انقلاب مطرح می‌کنند برگرفته از قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام امجدی سیاست که منطبق بر قرآن نباشد را سیاسی کاری خواند و بیان کرد: در امت اسلام تمام جریان ها باید تابع شرایط اعتقادی باشند همانند دختر پیامبر اسلام حضرت زهرا(س) که وقتی دید که جریان ولایت در حال صدمه دیدن است ورود پیدا کرد و شهادت حضرت شهادت سیاسی منطبق بر اسلام بود.

وی با اشاره به آیات قرآن بیان کرد: قرآن می گوید با دشمن خود مذاکره نکنید چون یهود و نصارا از شما راضی نمی شوند تا تسلیم شوید و کسانی که جریان مقاومت را قبول ندارند بر خلاف اسلام و مبانی آن عمل می کنند.

امام‌جمعه باخرز با اشاره به سیاست شهدا گفت: سیاست شهدا و جریان شهادت ما را در قله عظمت قرارداد؛ نفوذ و استحاله فکری، تقابل باسیاست قرآن است و با این سیاست وادادگی نمی‌شود از آرمان شهدا دفاع کرد.

حجت‌الاسلام امجدی ابراز داشت: مدیرانی که در کنار شهدا عکس می‌گیرند و بودجه خانواده شهدا را به حداقل می‌رسانند ارزش‌های انقلاب را مسخره می‌کنند و با بازی‌های سیاسی بی‌دینی همراه با وادادگی برضد ارزش‌های انقلاب تلاش می‌کنند.

وی جریان نفوذی در کشور را جدی دانست و یادآورشد: مسئولان فرهنگی کشور ۷۰ نفر مسیحی و یهودی را از اروپا به ایران می آورند تا به ما کار فرهنگی آموزش دهند این نفوذ فرهنگی است.

امام‌جمعه باخرز یادآور شد: افرادی که مسئولیت گرفتند و برکرسی نشسته‌اند با جریان نفوذ، عقل و هوش را از دست دادند و در لایه‌های مختلف دولتی دروغ می‌گویند و شهدا را به تمسخر می‌گیرند بنابراین سکوت کردن در مقابل رذالت‌های سیاسی در میز خطابه‌های داخلی و خارجی توسط شخصیت‌های جائزنیست و هدر دادن خون شهیدان است.

حجت‌الاسلام امجدی زاده گزارش های دروغ در بدنه مسئولان را خطری جدی ببان کرد و گفت: کسانی که در سال اقدام و عمل هیچ برنامه را اجرا نکرده اند و عزم اجرا هم ندارند با اعلام گزارش ها دروغ جامعه و اسلام را به تمسخر گرفته اند.

وی تأکید کرد: اقتدار، عزت، ارمش، شأنیت، افتخار ملی امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهیدان است که در این برهه از زمان بصیرت افزایی پیروی از خون شهیدان است.

در پایان مراسم با تقدیم تندیس ایثار به خانواده شهدا از مقام آنان تجلیل به عمل آمد.چ

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب