امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » سلامت، اشتغال و معیشت مردم اولویت برنامه ها اجرایی در تربت جام است
کد خبر : 33325
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۴۹ ب.ظ

سلامت، اشتغال و معیشت مردم اولویت برنامه ها اجرایی در تربت جام است

معاون فرماندار تربت جام گفت: شهرستان تربت جام دارای سازمان های مردم نهاد و تشکل خیریه فراوانی دارد که توانسته کمک شایسته به حوزه خدمت رسانی و اداری داشته باشد.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام ظهر امروز در جمع مدیران سازمان های مردم نهاد و تشکل ها در مشارکت های اجتماعی که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با قدردانی از تلاش های خالصانه و خدا پسندانه سمن ها گفت: شهرستان تربت جام دارای سازمان های مردم نهاد و تشکل خیریه فراوانی دارد که توانسته کمک شایسته به حوزه خدمت رسانی و اداری داشته باشد.

احمد شافعی با اشاره به سیاست های دولت افزود: سیا ست های دولت براین است که زمینه مشارکت مردم را در مدیریت اجتماعی افزایش دهد و الویت مدیران اجرایی با همکاری سمن ها پرداختن به حوزه های سلامت، اشتغال و معیشت مردم در این شهرستان مرزی می باشد.

وی تصریح کرد: سمن ها توانسته دولت دررفع مشکلات یاری رساند و خیرین سلامت را می توان نمونه بارز از خدمات رسانی در حوزه سلامت داست و الگوی مناسب برای تشکل های مردم است.

معاون فرماندار تربت جام با اشاره فرصت ها وظرفیت های اشتغال این شهرستان خاطر نشان کرد: در برنامه ریزی اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات اولویت با کسانی است که از طرف سازمان های مردم نهاد معرفی شوند.

شافعی تاکید کرد: شورای اداری شهرستان یرای رفع مشکلات مردم ملزم به همکاری با مجموعه سمن ها هستند تا مرم سالاری و مشارکت مردمی افزایش یابد.

وی ابراز داشت: متاسفانه در طرح اشتغالزایی نهاد ها ساماندهی درستی برای مهارت آموزی ندارند و این موضوع مردم را دچار سرگردانی کرده است و نمی داند برای اشتغال باید به کجا مراجعه کنند.

معاون فرماندار تربت جام یاد آور شد: اتحاد واقعی بین صنعت و دانشگاه برای ایجاد اشتغال وجود ندارد و این موضوع باعث بیکاری تحصیل کرده های دانشگاه و غیرکاربردی بودن پایان نامه ها شده است.

شافعی بیان داشت: ظرفیت شهرستان برای ایجاد اشغال بیشتر از وضع موجود است و اگر به جای دیگر کار های فقط به اشتغال بپردازیم خیلی از مشکلات اجتماعی مرتفع می شود.

وی تاکید کرد: تلاش ها باید به گونه ای باشد که مردم به سمت آموزش های فنی و حرفه ای سوق داده شوند و این امر با اشتغال نیروهای دارای مدرک فنی و حرفه ای و داشتن طرح برای اشتغالزایی میسر است.

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب