امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » سعودی های حامی داعش و شیعه انگلیسی نمی تواند حامی اسلام و اهل سنت باشد/اربعین با محتوی ضد استکبار ترسناک تر از حج بدون شعار ضد استکبار است
کد خبر : 28445
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۵در ۳:۱۰ ب.ظ

سعودی های حامی داعش و شیعه انگلیسی نمی تواند حامی اسلام و اهل سنت باشد/اربعین با محتوی ضد استکبار ترسناک تر از حج بدون شعار ضد استکبار است

امام جمعه تربت جام گفت: از اجتماع در مکه که به کسی اجازه شعار دادن ضد استکباری نداشت می ترسیدند و امروز از حضور 25 میلیون انسان با محتوی ضد استکباری در اربعین وحشتی مضاعف دارند.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در گفتگو با خبر نگار جام روز بیان داشت: هدفی غیر از زندگی، برای بشر متصور نیست پس چرا عده ای شهادت را انتخاب کردند و حاضر شدند مرگ را انتخاب کنند تا انسان های دیگر در آرامش باشند.

وی افزود: فرهنگ شهادت نیاز امروز ماست این فرهنگ برای زندگی ما ارزش دارد نه برای جنگیدن در برابر دشمن است.

طاهری خاطرنشان کرد: امروز خانواده ما نیازمند به فرهنگ ایثار است و این فرهنگ می تواند با برگزاری یادواره های شهدا ترویج شود.

امام جمعه تربت جام با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) در زمان جنگ و جانفشانی شهدا برای آنکه حرف امام زمین نماند گفت: امروز رهبر می فرمایند: اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنید و به جوانان توصیه کردند سبک زندگی اسلامی ایرانی را احیا کنند پس نگویند تحریم هستیم، نگوییم نمی توانیم این حرف ها را مثل شهدا عملیاتی کنند.

وی به جانفشانی شهدا در جنگ با صدامی که به تحریک آمریکا وارد جنگ شد اشاره و عنوان کرد: آنها می خواستند خیمه انقلاب را قبل از استحکام به آتش بزنند و در حالی تجاوز کردند به این سرزمین که دولت و مسئولانش آنچنان مستقر نشده بودند و تنها جایگاه با ثبات جامعه رهبری بود که به فرمان ایشان جوانان در جبهه شرکت کردند تا دین زنده بماند و کشور حفظ شود.

طاهری گفت: می دانید چرا آنها نمی خواستند شرایط انقلاب را از دست بدهند؟ رزمندگان دیده بودند فساد های علنی خواهر شاه و اطرافیان سلطنت را که چگونه عزت آنها را از بین برده بود و نمی خواستند دوباره خوار و ذلیل باشند.

امام جمعه تربت جام امروز دانشمند ما ماهواره می سازد و به فضا پرتاب می کند که فقط پرتاب ماهواره به تنهایی یک دانش پیشرفته است و این پیشرفت ها به ما غزت داده است و ایرانی های مقیم کشورهای دیگر امروز افتخار می کند که ایرانی هستند.

وی با اشاره به انتخابات آمریکا خاطر نشان کرد: وقتی مجری از خانم کلینتون خواست خاطره تلخ و شیرین خود را بگوید گفت: تلخ ترین خاطره این است که ما هر جای جهان رفتیم اقدامی بکنیم دیدیم ایران قبل از ما آنجا رفته است؛ پس می بینیم که دشمن چگونه از حضور ایران خشمگین است.

طاهری در خصوص هدف گذاری دشمن برای افتراق بین مسلمانان افزود: امروز در لندن دو گروه هستند که با کمک دولت انگلیس اقداماتی رسانه ای انجام می دهند و می خواهند با ترویج تفکر شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی جهان اسلام را به آشوب بکشند و نتیجه آن می شود اوضاع سوریه و عراق که شاهدش هستیم و فرمانده آمریکایی خوشحال از اینکه مسلمانان توسط مسلمانان کشته می شوند.

امام جمعه تربت جام گفت: شهدایی که در دفاع از حرم اهل بیت و مسلمانان کشته می شوند نشان دادند که خط شهادت زنده است و اگر قرار باشد به حریم مقدسات توهین شود از جان می گذرند.

وی ادامه داد: 600هزار نفر برای اعزام به مناطق درگیری با داعشی که می خواهد تاریخ و انسانیت را فدای منافع خود کرده است ثبت نامه و اعلام آمادگی کرده اند.

طاهری تصریح کرد: تحلیل گرهای استکبار جهانی گفته اند تنها تمدنی که در مقابل ما می ایستد تمدن اسلامی است که در ایران  پرورش می یابد و از نظر آنها جمهوری اسلامی ایران خطرناک است.

امام جمعه تربت جام هدف این رسانه را اینگونه بیان داشت: آنها می خواهند داعش و کسانی که قمه می زنند را معرف و نماد اسلام قرار دهند و به جهانیان بگویند اسلام یعنی خشونت.

وی با بیان اینکه قرآن نقطه مشترک تمام مذاهب اسلام است گفت: دشمن با تخریب مولویان که اعتقاد به وحدت دارند بر اساس قرآن می خواهد فتنه ای عظیمی بر پا کند.

طاهری عنوان کرد: عربستان سعودی که خود را مدافع اهل سنت می داند از انتشار رساله آیت الله مکارم شیرازی و مقام معظم رهبری که فتوا داده اند توهین به مقدسات اهل سنت حرام است جلوگیری می کند ولی رساله مرجعیتی که توهین به اهل سنت را مباح می داند و در مقابل هفته وحدت، هفته برائت را برگزار می کند آزادانه منتشر می شود این رفتار سعودی ها دشمنی با اهل سنت و اسلام است.

امام جمعه تربت جام بیان داشت: امروز دشمن ازاجتماع بر محور امام حسین علیه السلام در اربعین می ترسد قبل ها از اجتماع در مکه که تحت کنترل آنها بود و کسی اجازه دادن شعار ضد استکباری نداشت می ترسید و امروز 25 میلیون انسان با محتوی ضد استکباری، عاشق امام حسین علیه السلام و امیدوار به بهشت آنها را به وحشت انداخته است.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب