امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره‌خورده است/ راهپیمایی روز قدس مشت محکمی بر دهان استکباراست
کد خبر : 14814
تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۴در ۱:۲۴ ب.ظ

سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره‌خورده است/ راهپیمایی روز قدس مشت محکمی بر دهان استکباراست

امام‌جمعه تربت‌جام گفت: سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره‌خورده است، چراکه فلسطین محل تلاقی ادیان ابراهیمی و تمدن‌های جهانی است و صهیونیست‌ها کمر به نابودی میراث همه موحدان بسته‌اند و حتی به اراضی سایر کشورها نیز چشم طمع دارند.

به گزارش جام روز حجت‌الاسلام سید علی موسوی فر افزود: امروز صهیونیست‌های متجاوز، تکفیری‌های داعش و آل سعود متحجر همانند دو لبه قیچی، کیان مسلمانان را هدف قرار داده؛ اتحادی بنیادی میان خود به وجود آورنده‌اند و دل همه پیروان ادیان توحیدی را سرشار از درد و اندوه ساخته‌اند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی کشورها، نهادها، گروه‌ها و افراد به‌ظاهر دلسوزومسلمان، هنوز از تاریخ عبرت نگرفته‌اند و به‌رغم مشاهده همه‌روزه جنایات صهیونیست‌ها و به‌جای متشکل ساختن نیروهای خود علیه اسرائیل غاصب، به تضعیف و تخریب جبهه مقاومت پرداخته و با به راه انداختن جنگ فرقه‌ای و تقویت جریانی جاهل و خشک‌مغز هزینه‌های هنگفتی را بر مسلمانان وارد می‌سازند.

موسوی فر اذعان داشت: آیا نباید با صدای بلند فریاد زد که اینان اساساً در جبهه کفر و سلطه‌طلبان دنیا و پشت خاک‌ریزی سنگر گرفته‌اند که صهیونیست‌ها برای آن‌ها ساخته‌اند؟

وی ادامه داد: فلسطین و قدس شریف پیوندی ناگسستنی با حقیقت تاریخ و حقوق اساسی انسان‌ها دارد و سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره‌خورده است، چراکه فلسطین محل تلاقی ادیان ابراهیمی و تمدن‌های جهانی است و صهیونیست‌ها کمر به نابودی میراث همه موحدان بسته‌اند و حتی به اراضی سایر کشورها نیز چشم طمع دارند.

امام‌جمعه تربت‌جام اظهار داشت: شاهد این سخن آموزش و ترویج نقشه‌های ساختگی از جغرافیای جعلی اسرائیل است که بخش وسیعی از خاورمیانه را نشانه رفته و اگر مجاهدت فرزندان امام خمینی (ره) در مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین نبود امروز بسیاری از کشورهای منطقه در اشغال اسرائیل قرار داشت.

حجت‌الاسلام موسوی فر بیان داشت: اگر می‌خواهیم تفرقه‌افکنان در جهان اسلام را به انزوا ببریم و آن‌گونه که امام راحل (ره) مسیر حرکت را ترسیم فرمود و دلسوزان انقلاب و نظام در سال‌های گذشته بارها یادآورشده اند؛ باید به زمینه و عوامل وحدت‌آفرین در داخل ایران اسلامی بیش از سایر نقاط دنیا به‌صورت جدی توجه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز ایران در کانون توجه جهان اسلام و نظام بین‌الملل است، به همان میزان که رفتارهای وحدت‌بخش دل مؤمنان و علاقه‌مندان را سرشار از امید می‌سازد، به همان میزان رفتارهای تفرقه‌افکنانه به سردمداران صهیونیست و سران جریانات تکفیری نیرویی تازه می‌بخشید.

وی در پایان از همه قشرهای مختف مردم تربت جام درخواست کرد تا با حضور خود در راهپیمایی گرامیداشت روز قدس مشک محکمی بر‌دهان استکبار جهانی به‌ویژه اسرائیل بزنند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب