امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در ۲۵ پروژه بزرگ صنعتی تربت جام
کد خبر : 17316
تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۳۹۴در ۶:۵۹ ب.ظ

سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در ۲۵ پروژه بزرگ صنعتی تربت جام

فرماندارتربت جام از سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان در 25 پروژه بزرگ صنعتی دراین شهرستان خبرداد.
فرماندارتربت جام

به گزارشجام روز، علی رستمی فرماندار تربت‌جام در تشریح وضعیت شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در سایه ایجاد آرامش و امید در ۲۵ پروژه بزرگ صنعتی هزارمیلیارد تومان دراین سرمایه‌گذاری شده است.

فرماندارتربت جام بابیان اینکه با راه‌اندازی کارخانه سیمان غرب آسیا، شیشه آذر مینای جام، فرآوری سیلیس و کشتارگاه‌های صنعتی دام و طیور شهرستان ۱۵۰۰ نفر مستقیم و ۱۰ هزار نفر غیرمستقیم مشغول بکار خواهند شد اظهار داشت: معادن شهرستان به‌عنوان قابلیت‌های جدید اشتغال‌زایی حوزه جدید سرمایه‌گذاری در شهرستان تربت‌جام است و با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های موجود در دو شهرک صنعتی و آمایش‌های انجام‌شده و آماده بودن طرح‌های سود ده مبتنی بر وجود مواد اولیه در منطقه سرمایه‌گذاران می‌توانند با آسودگی خاطر نسبت به سرمایه‌گذاری در شهرستان اقدام نمایند.

در ادامه رستمی با اشاره به مشکلات اشتغال جوانان روستایی بیان داشت: شرایط و ضوابط اعطاء تسهیلات برای طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی روستائیان در قالب طرح‌های مشارکتی باهدف توسعه پایدار بخصوص در مناطق مرزی با نرخ پایین و سقف ۵۰ میلیارد ریال با ضوابط آسان و شرایط مطلوب بازپرداخت تحول جدیدی در اشتغال روستائیان ایجاد خواهد کرد.

وی مبلغ اعتبارات عمرانی شهرستان از محل تملک دارایی ۱۴۰ میلیارد ریال و اعتبارات ماده ۱۸۰ را ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام و گفت: گرچه حجم پروژه‌های نیمه‌تمام در شهرستان با احتساب پروژه‌های دهیاری‌ها تا قریب به ۷۰۰ پروژه خواهد رسید ولی با برنامه‌ریزی انجام‌شده ۲۶۲ پروژه در حال اجرا است ولی اعتبارت کفایت اتمام آن‌ها را نمی‌کند.

در پایان فرماندار تربت‌جام با اشاره به وضعیت درمانی شهرستان گفت: با راه‌اندازی قریب‌الوقوع بیمارستان طالقانی ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان به ۲۰۰ تخت افزایش خواهد یافت و با اتمام بیمارستان‌های صالح‌آباد و نصرآباد در آینده شاهد تحول اساسی در بخش درمان شهرستان خواهیم بود.

وی اظهار امیدواری کرد با افتتاح پروژه مرکز ام آر آی که توسط یکی از خیرین شهرستان ساخته خواهد شد تربت‌جام به‌عنوان قطب درمان استان آمادگی ارائه خدمات درمانی به شهرستان‌های همجوار و بیماران کشور افغانستان را نیز پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب