امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام , خواندنی‌ها , سیاسی , یادداشت و تحلیل » سایه برجام بر اجلاس آب و هوا!
کد خبر : 23963
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۸:۲۷ ق.ظ

سایه برجام بر اجلاس آب و هوا!

یکی از دلائلی که دولت اعتدال می ترسد و جرأت نمی کند در مقابل بدعهدی و نقض برجام از سوی آمریکا اعلام موضع نماید، همین بی دقتی و یا خیانت و عبور از خط قرمزهای ترسیمی از سوی مقام معظم رهبری بوده که بارها به رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای هشدار داده بودند.

به گزارش جام روز؛ وبلاگ وزنه سیاسی نوشت: معمول این است که در اجلاسیه آب و هوای بین المللی، مسئولین و وزراء مرتبط با موضوع شرکت می‌نمایند و لذا حضور آقای ظریف بعنوان نماینده جایگزین خانم ابتکار، خبر از نگرانی شدید دولت اعتدال در خصوص تعهدات مورد انتظار ایران ازکدخدا(آمریکا) است و گویا آنچه را دولت اعتدال و خوشبین به آمریکا از برجام نافرجام انتظار داشته، محقق نشده و به همین بهانه جناب آقای ظریف بعد از سفر جنجالی آقای ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی به واشنگتن، سریعاً بار سفر بست و راهی نیویورک شد تا با مذاکره با جان کری که به نیویورک می آید، تدبیر! و مفری بیاندیشند!

جهت اطلاع کاربران عزیزی که مرتباً از “وبلاگ وزنه سیاسی”بازدید می فرمایند، عرض می نمایم که در چندین جای برجام این واژه Voluntarily به چشم می خورد، یعنی داوطلبانه! خوب سئوال این است، اگر برجام یک اقدام مشترک است، چرا باید ایران دست به اقدامات داوطلبانه بزند؟! قبل از چرائی قرار گرفتن واژه Voluntarily (داوطلبانه) در چند بند برجام، به ماده 25 کنوانسیون وین توجه نموده که مقرر می‌دارد: «معاهده‌ای که انعقاد آن به وسیله‌ی تهدید یا اعمال زور و با نقض اصول حقوق بین‌الملل مندرج در منشور ملل متحد، صورت گرفته باشد، باطل خواهد بود».

 

وقتی آمریکا ایران را با گزینه نظامی چندین بار تهدید نموده، اگر اقدام ایران داوطلبانه نباشد، هر آن ممکن است، ایران بخاطر “خسارت محض برجام” و بر اساس ماده 25 کنوانسیون وین که حاکی از گزینه های روی میز(تهدیدات نظامی) آمریکا بوده از ادامه و اجراء برجام سرباز زند اما وقتی ایران بصورت داوطلبانه اقدام به جمع آوری سانتریفیوژها و تخریب زیر ساخت‌های هسته ای خود نموده دلیلی برای عدم اجراء برجام نخواهد داشت و لذا در یک توطئه پیچیده حقوقی که رئیس جمهور حقوقدانمان پای آن را امضاء کرده، گرفتار آمده ایم، پس وقتی شما تأسیاست هسته ای خود را بصورت داوطلبانه و با اعتماد به کدخدا تخریب نمائی، دیگر حق شکایت در مجامع بین المللی را نخواهی داشت و در صورت شکایت بر اساس متن برجام بلافاصله تحریم‌ها برقرار می گردند!

پس؛ یکی از دلائلی که دولت اعتدال جرأت نمی کند در مقابل بدعهدی و نقض برجام از سوی آمریکا اعلام موضع نماید، همین بی دقتی و یا خیانت و عبور از خط قرمزهای ترسیمی از سوی مقام معظم رهبری بوده که بارها به رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای هشدار داده بودند، که متأسفانه عطش دولت تدبیر امید برای بهره مندی از برجام در انتخابات 7 اسفند 94مورد توجه قرار نگرقت و افتضاح بزرگ بــــــــرجــــــــام برای کشورمان رقم خورد و لذا امروز چاره این درد بی درمان را در دیپلماسی پر هزینه برای کشور می دانند!!!!!! .

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب