امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » زیارت اربعین راه نجات از فتنه است/ سکوت در برابر فتنه باعث گرفتاری امت هاست
کد خبر : 28525
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۵در ۲:۱۱ ب.ظ

زیارت اربعین راه نجات از فتنه است/ سکوت در برابر فتنه باعث گرفتاری امت هاست

امام‌ جمعه تربت‌جام گفت: زیارت اربعین راه نجات از فتنه را به ما نشان می دهد که سکوت باعث تقویت فتنه است و اگر در برابر جنایت داعش ساکت بودیم امروز در حال جنگ با آنان بودیم و اساسا خود سکوت باعث گرفتاری امت هاست.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در همایش بزرگ جامانده های اربعین که با حضور مسئولان لشکر، کشوری، امامان جماعت سالن جهاد کشاورزی برگزار شد گفت: زیارت اربعین شاخص های را معرفی می کند که اولین شاخصه آن شناخت امام است.

وی به هدف های امام اشاره کرد و افزود: امام می خواهد ما را از جاهلیت و گماهی نجات دهد و مانند پیامبران که رسالت داشتند تعلیم و تزکیه را به بشر هدیه کنند تا از ظلمات خارج شوند.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: زیارت اربعین راه نجات از فتنه را به ما نشان می دهد که چگونه گاهی کسی می تواند با سکوتش باعث تقویت فتنه شود ما اگر در برابر جنایت داعش ساکت بودیم امروز از عراق و سوریه چیزی باقی نمانده بود و در حال جنگ با آنان بودیم و اساسا خود سکوت باعث گرفتاری امت هاست.

وی تصریح کرد: روز اربعین روز بیعت با امام حسین علیه السلام است و آمده ایم با ییعت خود بگوییم روی نصرت و یاری ما حساب کرده و این بیعت را قبول کنید.

طاهری با اشاره به ویژگیهای امام حسین علیه السلام بیان داشت: او ولایت خدا را دارد و دوست و برگزیده اوست و پاکی دارد که دلیلش پاک زسیتن است.

امام جمعه تربت جام خاطر نشان کرد: در طول تاریخ خواسته اند تفکر و قیام اباعبدالله را محو کنند تا شیع و سنی مرید اهل بیت باقی نباشد اما امروز می بینید 600 میلیون سنی همراه 400 میلیون شیعه با هم در راستای قیام امام حسین علیه السلام فریاد ضد استکبار سر داده اند.

وی با تشکر از عراقی برای پذیرایی خاضعانه گفت: امروز عراقی ها می گویند هر کس بخواهد با ایران بجنگد، ما با او خواهیم جنگید و امروز با داعش می جگنیم چون به حریم امام خامنه ای توهین کرده است.

طاهری آل سعود را نوکر استکبار دانست و بیان کرد: امروز دیگر آل سعود در میان اهل سنت هم جایگاهی ندارد و فرهنگ امام حسین علیه السلام  امروز بیشتر از جنگ آمریکا و هم پیمانانش را ترسانده است.

امام جمعه تربت جام عنوان داشت: غرب با پوشش ندادن خبر اجتماع عظیم اربعین در کربلا نشان داد چقدر از این تفکر واهمه دارد و این نقطه قوت برای جهان اسلام است که دشمنش را ترسانده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب