امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » زکات یک واجب الهی فراموش شده است
کد خبر : 31886
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

زکات یک واجب الهی فراموش شده است

امام جمعه تربت جام گفت: زکات پاک کننده روح انسان ها و یک واجب الهی فراموش شده است.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه و رئیس شورای زکات شهرستان تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای زکات که در دفتر امام جمعه برگزار شد با اشاره به اهمیت پرداخت زکات گفت: زکات پاک کننده روح انسان ها و یک واجب الهی فراموش شده است.

حجت الاسلام طاهری به آثار زکات پرداخت و خاطر نشان کرد: پرداخت کنندگان زکات خود را از بیماری ها و دلبستگی ها به دنیا نجات می دهند و زکات در همان مکانی که جمع آوری شود هزینه می شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد خمینی به عنوان مسئول جمع آوری زکات باید پاسخگو پرداخت کنندگان و فقرا همان محل دریافت زکات باشند و آمار کلی جوابگوی مردم نیست.

امام جمعه تربت جام عنوان داشت: خداوند نماز که اتکای به خداست زکات را قرار داده تا بتوانیم دنیا را ترک کنیم و توازن فقیر و غنی انجام شود و این واجب قابل تعارف کردن نیست.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به جمع آوری زکات توسط موسسه های خیریه خاطرنشان کرد: کمیته امداد گزاراشات را جمع بندی کند تا بتوانیم مطالبه گری کنیم و این نهاد با جمع آوری اطلاعات می خواهد از عملکرد موسسه ها دفاع کند.

وی با اشاره به درخواست موسسه ها خیریه برای جمع آوری زکات فطریه ادامه داد: نهاد رسمی جمع آوری زکات در کشور کمیته امداد است و موسسه ها باید خیرین را در موسسه جمع کنند تا ارتباط آنها مستحکم تر شود و گذاشتن صندوق های بسیار برای جمع آوری زکات فطریه چهره زیبایی ندارد بهتر است این نهاد رسمی باشد تا پاسخگو باشد.

در ادامه شاکربرآبادی رئیس کمیته امداد تربت جام و دبیر شورای زکات بیان داشت: در سال گذشته چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال زکات جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته آن از رشد دوبرابری برخوردار است که ۳۱۰ میلیون ریال تشویقی به این شهرستان تعلق گرفت.

وی با اشاره به محل مصرف زکات افزود: تعدا ۳۳۰ بیمار زمین گیر که ماهیانه هر نفر سه میلیون ریال هزینه درمان دارند و همچنین ۵۷۰ بیمار صعب العلاج داریم که در روز ۱۰ میلیون ریال هزینه درمانی دارندکه بخشی از هزینه درمانی آنها ازمحل وجوهات زکات تامین می شود.

رئیس کمیته امداد تربت جام عنوان کرد: میته امداد این شهرستان با ۱۲ هزار خانوار و ۲۵ هزار نفر مددجو به لحاظ آمار جمعیتی مقام اول استان در پوشش نیازمندان دارد.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب