امروز ۶ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » زنان سرپرست خانوار بیمه رایگان می شوند
کد خبر : 34238
تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۶در ۹:۳۰ ق.ظ

زنان سرپرست خانوار بیمه رایگان می شوند

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی بیمه رایگان می شوند و همه زنان خانه دار کمتر از ۵۰سال سن می تواند از طرح بیمه مشاغل آزاد بهرمند گردند.

سید محسن نظام خیرآبادی مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به هدف گذاری تامین اجتماعی برای خدمت رسانی مطلوب به جامعه هدف گفت: ارائه خدمات شایسته و کاهش زمان برای افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بزودی در شهرستان های خواف، قوچان، فریمان، چناران و تربت جام کارگذاری بیمه راه اندازی می شود.

نظام خیرآبادی افزود: در مراکز کارگذاری تمام خدمات بیمه ای به صورت رایگان به جامعه هدف ارائه و هزینه مرکز را صندوق تامین اجتماعی پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: استان خراسان رضوی دارای ۸۶۵ هزار نفر بیمه و ۱۸۵ هزار نفر مستمری بگیراین نهاد هستند که در مجموع بالغ بر دو میلیون و ۳۵۰ هزار نفر را تحت پوشش بیمه می باشند.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به نفوذ بیمه در کشور بیان داشت: ۵۰ درصد جمعیت کشور از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند که ضریب نفوذ بیمه شدگان در استان خراسان رضوی در شهر ۶۵ درصد و روستا ۴۵ درصد کل جمعیت استان است.

نظام با اشاره به اعتبارات استان خراسان رضوی یادآور شد: در استان خراسان رضوی در قالب پرداخت مستمری و خدمات کوتاه مدت ماهیانه مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان توسط ۲۶ شعبه واجد شرایط پرداخت که بزودی یک شعبه جدید در منطقه ثامن مشهد تاسیس می شود.

وی با اشاره بیمه زنان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی بیمه رایگان می شوند و همه زنان خانه دار کمتر از ۵۰سال سن می تواند از طرح بیمه مشاغل آزاد بهرمند گردند.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به طرح حمایتی تامین اجتماعی عنوان داشت: در قالب حمایت از بیمه شدگان طرح کمک هزینه کفن و دفن، ازدواج و همچنین ۵۰ فرایند اصلی به صورت الکترونیکی ارائه می شود.

نظام ادامه داد: کمک هزینه کفن و دفن به صورت الکترونیک به سازمان فردوس ها پرداخت می شود که این مبلغ معادل حداقل حقوق اعلامی اداره کار و امور اجتماعی می باشد.

وی با اشاره به بیمه خبرنگاران بیان داشت: تفاهم نامه ای با صندوق نویسندگان صورت گرفت است که شش هزار خبرنگار را در کشور پوشش می دهد و تا کنون سهمیه استانی ابلاغ نشده که در حال خبرنگار می تواند از طریق بیمه مشاغل آزاد بهرمند شوند.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب