امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » روز قدس آزمایش کشورهای اسلامی در دفاع از حقوق مظلومان است
کد خبر : 32325
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶در ۴:۳۸ ب.ظ

روز قدس آزمایش کشورهای اسلامی در دفاع از حقوق مظلومان است

امام جمعه اهل سنت شهرستان تربت جام گفت: روز قدس را آزمایشی برای سران دولت های اسلامی در دفاع از حقوق مظلومان است؛ برخی از این دولت ها به دنبال حفظ منافع مادی از راه ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند و تاریخ بهترین گواه در این زمینه خواهد بود.

مولوی شرف الدین جامب الاحمدی امام جمعه اهل سنت  تربت جام  در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: روز قدس را آزمایشی برای سران دولت های اسلامی در دفاع از حقوق مظلومان است؛ برخی از این دولت ها به دنبال حفظ منافع مادی از راه ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند و تاریخ بهترین گواه در این زمینه خواهد بود.

مولوی جامی الااحمدی افزوود: رژیم اشغالگر قدس توانایی مقابله با فلسطینیان و جهان اسلام را ندارد وتلاش می کند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمانان افکار عمومی را نسبت به مسئله فلسطین منحرف سازد.

وی با بیان اینکه بحران موجود در کشورهای یمن، بحرین، عراق، افغانستان و سوریه مسئله فلسطین را به حاشیه کشانده، اظهار داشت: رژیم جعلی صهیونیستی از سکوت مجامع جهانی در این زمینه استفاده کرده و تلاش دارد تا از این موقعیت به نفع خود استفاده کند و جنایات خود را در فلسطین اشغالی افزایش دهد.

امام جمعه اهل سنت  تربت جام ادامه داد: برخی دولت های اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی بی تفاوت و برخی نیز درگیر جنگ هستند از این رو مسئله قدس برای آنها در اولویت نیست بنابراین وظیفه ما مسلمانان است که فریاد مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم و به دنیا بگوییم اگر چه مشکلاتی وجود دارد اما مسئله مهم ما مسلمانان آزادسازی قدس شریف است.

مولوی جامی الاحمدی به تلاش اسرائیل برای حفظ آبروی از دست رفته خود اشاره کرد و افزود: وظیفه تمام کشورهای اسلامی این است که بیش از هر زمان دیگری، با حفظ وحدت در صحنه باشند و جنایات رژیم صهیونیستی را برملا سازند.

وی بر لزوم حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و گفت: روز قدس، روز رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین به جهان است، در این روز جهان اسلام نشان می دهد که مردم مظلوم فلسطین تنها نیستند .

امام جمعه اهل سنت تربت جام با تاکید بر اینکه استکبار و اسرائیل نمی خواهند مردم فلسطین و همچنین جهان اسلام با هم متحد باشند گفت: آنها تلاش دارند با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و موجودیت بخشیدن به گروه های تروریستی همچون داعش، بین مسلمانان جدایی بی اندازند.

مولوی جامی الاحمدی مردم  تربت جام را مردمی بصیر و آگاه دانست و افزود: حضور آنها در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب نشان داده که در مقابل دشمنان همواره با هم متحد هستند و از حق مظلوم دفاع می کنند .

وی تاکید کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، کمترین کار برای رساندن ندای مظلومیت مردم این سرزمین به جهان است.

مولوی جامی الااحمدی بر وحدت شیعه و سنی در دفاع از حقوق مظلومان خاطرنشان کرد: ما مسلمانان باید قرآن متمسک شویم که اگر اینگونه باشد پیروز خواهیم شد، چراکه بروز اختلاف سبب می شود دشمن از فرصت ها به نفع خود بهره گرفته و بر ما غلبه کند.

وی اتحاد و همدلی بین اقشار مختلف شیعه و سنی در شرایط امروز جهان را بسیار مهم دانست و عنوان داشت: همدلی ها و همراهی ها در طول تاریخ نشان داده که با اتحاد پیروز میدان خواهیم بود .

امام جمعه اهل سنت تصریح کرد: در آخرین جمعه از ماه رمضان مسئولان و مردم ولایتمدار تربت جام همگام با سایر شهرهای کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت  خواهند کرد  و یکصدا ندای مظلومیت مردم فلسطین را سر  می دهند.

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه به مواضع گروهگ داعش در سوریه تصریح کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرکز فرماندهی گروه  تروریستی تکفیری داعش جای تقدیر وتشکر دارد و این حملات تا نابودی این گروهک ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب