امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » رفع فيلترينگ فيس بوك با اضافه شدن یک قابلیت جدید
کد خبر : 20266
تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۴در ۹:۱۹ ب.ظ

رفع فيلترينگ فيس بوك با اضافه شدن یک قابلیت جدید

رفع فيلترينگ فيس بوك با اضافه شدن قابليت جديدي به برنامه اين شبكه اجتماعي در گوشي هاي با سيستم عامل اندرويد

ه گزارش سرویس اقتصادی «سی‌ان‌ان» فيس بوك به تازگي اعلام كرده است کاربران آندرویدي كه در كشورشان برنامه فيس بوك فيلتر شده است با استفاده از ابزار Tor كه قرار است همراه با آپديت جديد اين برنامه به آن اضافه شود،می توانید به فيس بوك دسترسي پيدا كنند.

تور یک سیستم است که برای رمز گذاری و جابجايي سیگنال های اینترنتی در سراسر جهان است كه باعث مي شود منطقه مكاني شما در هنگام استفاده از اينترنت مخفي شود.

تور كه هم اكنون در برنامه Orbot قابل استفاده است و فيس بوك مي خواهد از قابليت اين ابزار در برنامه فيس بوك گوشي هاي اندرويدي استفاده كند تا با روشن كردن Tor در تنظيمات برنامه فيس بوك اطلاعات شما در اينترنت رمز گذاري خواهد شد و ديگر سنسور هاي شبكه قادر به تشخيص آن نخواهند بود سپس اطلاعات ديتاي شما به سرورهاي تمام دنيا فرستاده خواهد شد كه در اينصورت حتي فيس بوك هم قادر به تشخيص مكان شما نخواهد بود.

فيس بوك از تابستان ٢٠١٥ بر روي اين قابليت كار مي كند،البته هيچ ضمانتي وجود ندارد كه اين برنامه صد درصد كار كند چرا كه سيگنال هاي ارسالي Tor هميشه بعد از مدتي مسدود مي شود و كه اين موضوع نشان مي دهد كه اين ابزار بايد شيوه خود را در ارسال سيگنال دست خوش تغييراتي كند تا از مسدود شدن سيگنال هايش جلوگيري شود.

با وجود اضافه شدن شبكه هاي اجتماعي در سال هاي اخير اما فيس بوك همچنان جايگاهش را در ميان شبكه اجتماعي حفظ كرده است ، چرا كه حدود ٨٨ درصد جمعيت يك ميلياردي فيس بوك هر روز آن را چك مي كنند و بايد ببينيم تا Tor تا چه حد محدوديت ها را در دسترسي به فيس بوك رفع خواهد كرد.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب