امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » رشد پزشکی ایران بعد از انقلاب چشم گیر است/جامعه پزشکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است/به جامعه پزشکی ناجوانمردانه هجمه می شود
کد خبر : 28185
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۵در ۵:۰۰ ب.ظ

رشد پزشکی ایران بعد از انقلاب چشم گیر است/جامعه پزشکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است/به جامعه پزشکی ناجوانمردانه هجمه می شود

رئیس نظام پزشکی خراسان رضوی بیان داشت: رشد پزشکی ایران بعد از انقلاب چشم گیر است و جامعه پزشکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و هجمه به جامعه پزشکی ناجوانمردانه است.

به گزارش جام روز، ظهر جمعه 14 آبان جلسه شورای هماهنگی استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی با حضور مسئولان نظام پزشکی این استان در تربت جام برگزار شد.

محرابی رئیس نظام پزشکی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در هشتمین نشست شورای هماهنگی نظام پزشکی در تربت جام گفت: در ماههای اخیر جامعه پزشکی مورد هجمه ناجوان مردانه قرار گرفته است و آنچه در شان جامعه پزشکی نبود گفته شده است.

وی با مقایسه وضعیت پزشکی ایران قبل و بعد از انقلاب گفت: امید به زندگی قبل از انقلاب 58 سال بود که اکنون 75 سال است و ایران جزء 3 کشور اول امید به زندگی در جهان است در واکسیناسیون کشور قبل از انقلاب کمتر از 30 درصد بود که الان به 100 درصد رسیده است که کمتر کشوری یافت میشود که این شتاب را داشته باشد و این باعث افتخار کشور و جامعه پزشکی است.

وی ادامه داد: در قبل از انقلاب تعداد بسیار زیادی پزشک خارجی داشتیم که الفبای پزشکی را بلد نبودند اکنون بسیاری از پزشکان ایرانی در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا طبابت می کنند.

محرابی تصریح کرد: قبلا سالانه 20 هزار بیمار برای مدوا به خارج از کشور اعزام می شد ولی امروز فقط شش هزار بیمار خارجی در مشهد مدوا شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی با اشاره به بیش از 20 میلیارد تومان صادرات دارو خاطر نشان کرد: در گذشته 25 درصد داروها در کشور ساخته می شد و در حال حاضر  به 96 درصد رسیده است.

رئیس نظام پزشکی خراسان رضوی جامعه پزشکی شایسته تقدیر دانست و تاکید کرد: در پیوند کبد با بیست عمل پیوند کبد پیشتاز هستیم و در سلول های بنیادی جایگاه ایران ممتاز است و می توان گفت جامعه پزشکی افتخار نظام جمهوری اسلامی است.

محرابی عنوان کرد: آبرو و اعتبار جامعه پزشکی سرمایه ملی است و به هیچ عنوان نباید به آن خدشه وارد کرد که اولین آسیب متوجه مردم می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به عارضه کاری پزشکان گفت: ماهانه 25 هزار عمل جراجی در استان خراسان رضوی انجام می گیرد مگر می شود بای پزشکان بدون عارضه باشد و جراحی که از عارضه عمل جراحی بترسد نباید عمل انجام دهد.

وی تاکید کرد: باید از جامعه پزشکی دلسوزانه و کارشناسی دفاع شود که این امر دفاع از سلامت جامعه است.

علی رستمی فرماندار تربت جام با معرفی شهرستان با اشاره به توانمندی های حوزه بهداشت و درمان گفت: با کمی حمایت می توان در این منطقه با توجه به داشتن مرز مشترک با دو کشور افغانستان و ترکمنستان به دنبال تورسیم درمانی در منطقه باشیم.

وی ابراز کرد: شهرستان تربت جام در گذشته از محرومیت مزمن در حوزه سلامت رنج می برد که با اجرای طرح نظام سلامت به شاخص ها و استاندارد های سلامت نزدیک شده است.

رستمی افزود: اخیرا با هزینه صد میلیارد ريالی خیر تربت جامی مرکز طب تصویری با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی تربت جام عملیات ساختمانی آن شروع شده است.

فرماندار تربت جام اعلام کرد: در حال حاضر 58 پزشک متخصص به بیماران خدمات ارائه می کنند.

وی تصریح کرد: مجمع خیرین سلامت تربت جام از فعال ترین انجمن های سلامت استان می باشند و با توسعه تشکل های غیر دولتی می توان به بیماران بیشتری خدمت رسانی کرد.

محمد رضا تولیت رئیس نظام پزشکی تربت جام، باخرز و تایباد با اشاره به عملکرد این سازمان گفت: با تلاش هیئت نظام پزشکی جلوی برخی از بحران ها با تدبیر گرفته شد.

وی افزود: طرح تفکیک زباله ی عفونی و غیر عفونی پزشکان از سال 90 شروع شده است که از امسال با توافق با دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان ارتش استریل شده و سپس به صورت دیگر زابله ها توسط شهرداری دفن می شود.

رئیس نظام پزشکی تربت جام، باخرز و تایباد اضافه کرد: استقرار دادیار در نظام پزشکی باعث کاهش اعتراضات غیر ضروری شده است که هیئت بدوی زیر گروه انتظامی هفته ای دو جلسه دارد که یکی از منظم ترین معاونت های این سازمان است.

تولیت ادامه داد: صدور پروانه آنلاین برای پزشکان تربت جام، باخرز و تایباد در سازمان به روز انجام می شود.

وی عنوان کرد : در بزرگ داشت دکتر کوثری که روز خدمت بدون منت نام گذاری شددر آن روز تعداد 70 پزشک به تعداد یک هزار و 204 خدمت رایگان به بیماران ارائه کردند.

رئیس نظام پزشکی تربت جام، باخرز و تایباد بیان داشت : دکتر کوثری در طول عمر خود برای پول به طبابت نپرداخت که باعث افتخار پزشکان است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب