امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » راه‌اندازی مرکز فوریت‌های پزشکی طرحی بی فوریت در نصرآباد
کد خبر : 16805
تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۴در ۸:۰۳ ق.ظ

راه‌اندازی مرکز فوریت‌های پزشکی طرحی بی فوریت در نصرآباد

مردم شهر 45 هزار نفری نصرآباد از نبود اورژانس برای اعزام بیماران و مصدومان که برای مداوا به امکانات بیشتر نیاز دارند دراین شهرستان رنجر می برند.
نبود مرکز فوریت های پزشکی درنصرآباد

به گزارش جام روز اجرای طرح سلامت آماده‌به‌کار نمودن همیشگی مرکز درمانی شهر نصرآباد و راه‌اندازی داروخانه شبانه‌روزی موجی از رضایت عمومی را در شهر نصرآباد ایجاد کرده است اما نبود اورژانس برای اعزام بیماران و مصدومان که برای مداوا به امکانات بیشتر نیاز دارند از مشکلات زجرآوری است که جمعیت 45 هزارنفری بخش نصرآباد را می‌آزارد.

یکی از شهروندان نصرآبادی در این زمینه اظهار داشت: براثر تصادف در بلوار ورودی دچار صدماتی جدی شد ولی به علت نبود آمبولانس در مرکز درمانی نصرآباد مجبور شدیم وی را با وسیله شخصی به بیمارستان تربت‌جام ببریم این در حالی است که در بیمارستان متوجه شدیم وی از ناحیه مهره‌های گردن آسیب جدی دیده است و جابجا کردن او بدون نظارت کادر درمانی بسیار اشتباه بوده است.

این شهروند تصریح کرد: در هنگام حادثه چندین بار با مراکز امدادی تماس گرفتیم اما از اعزام آمبولانس خبری نشده و مجبور شدیم با خودروی شخصی مصدوم را به بیمارستان انتقال دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر نصرآباد نیز تصریح کرد: در مرکز درمانی نصرآباد یک آمبولانس فرسوده و قدیمی وجود دارد که فاقد تجهیزات است و از سوی مسئولان بهداشت و درمان عنوان می‌شود که مخصوص مرکز تسهیلات زایمان است و در تشکیلات سازمانی برای آن راننده مخصوص معین نشده است و عملاً فاقد کار آیی است.

علی‌محمد شیخ‌آبادی بیان داشت: شهروندان زیادی در سال‌های اخیر که دچار حملات قلبی شده یا مصدومان حوادث جاده‌ای براثر کمبود تجهیزات در مرکز درمانی نصرآباد و نبود آمبولانس برای اعزام به مرکز درمانی، جان سپرده‌اند.

وی عنوان کرد: مطلع هستیم دو دستگاه آمبولانس مجهز در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام بلااستفاده رهاشده است؛ از مسئولان تقاضا داریم با راه‌اندازی اورژانس 115 در شهر نصرآباد، آرزوی دیرینه مردم ولایت مدار و انقلابی این منطقه را محقق سازند و شورای اسلامی حاضر به واگذاری مکان و زمین برای این امر می‌باشد.

معاون شبکه بهداشت و درمان تربت‌جام نیز با تائید مشکلات موجود در شهر نصرآباد اظهار داشت: در حال حاضر در بخش نصرآباد 5 مرکز درمانی دو داروخانه خصوصی و سه دندان‌پزشک فعال هستند.

دکتر مریخی تأکید کرد: برای حل مشکلات موجود باید اورژانس شهری در نصرآباد راه‌اندازی شود و آمبولانس موجود مخصوص مرکز تسهیلات زایمان است.

بخشداری نصرآباد نیز با تائید مشکلات مرکز درمانی نصرآباد اظهار داشت: در مراجعات مختلف مردم و اعضای شوراهای اسلامی بخشداری، نبود مرکز فوریت‌های پزشکی و نبود آمبولانس در نصرآباد به‌عنوان یکی از خواسته‌های اصلی آن‌ها مطرح‌شده است.

سید یحیی سلیمانی خواستار توجه بیشتر مدیران شبکه بهداشت و درمان تربت‌جام و بهره‌گیری بیشتر از امکانات شهرستان برای حل این مشکل شد.

فرماندار تربت‌جام با اشاره به پروژه در حال ساخت بیمارستان نصرآباد اظهار داشت: در سال گذشته 5 میلیارد اعتبار آن به 10 میلیارد ریال رسیده است و امیدواریم از ماده 180 نیز اعتبارات بیشتری برای این کار جذب کنیم.

علی رستمی ابراز امیدواری کرد با تسریع در عملیات ساخت این بیمارستان و تجهیز آن مشکلات درمانی بخش نصرآباد برای همیشه حل شود.

انتهای پیام/

علی مرادی

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب