امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » رئیس جدید جهاد کشاورزی تربت جام با اعتراض مردم و امام جمعه معرفی شد
کد خبر : 33275
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶در ۳:۵۱ ب.ظ

رئیس جدید جهاد کشاورزی تربت جام با اعتراض مردم و امام جمعه معرفی شد

مراسم تودیع ومعارفه مدیر جهاد کشاورزی تربت جام با اعتراض امام جمعه و جمعی از کشاورزان برگزار ومدیر جدید معرفی شد.

به گزارش جام روز، مراسم تودیع ومعارفه مدیر جهاد کشاورزی تربت جام ظهر امروز با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان، مشاور و مسئول امور شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و بهره برداران بخش کشاورزی در محل سالن تربیت برگزار شد و طی حکمی مهندس اصغر خوشخو به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی معرفی و از خدمات شش ساله جعفر جوادی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم علی رستمی فرماندار تربت جام با اشاره به تغییر مدیران گفت: مکانیزم و شکل معرفی مدیران اینگونه بوده  است که جلسه عمومی برای آنان ممنوع بوده و در اتاق فرماندار و در حضور پرسنل اداره مدیر جدید معرفی و از زحمات مدیر قبلی تجلیل می شده است.

رستمی افزود: در تغییرات رویکرد شایسته سالاری، گردش نخبگانی  و درون گزینی بوده است و اجازه نداده ایم نیروی غیر بومی به شهرستان بیاید و تحت فشار کسی تغییرات انجام و کنسل نمی شود و آنچه انجام شده در راستای سیاست های دولت است.

وی عنوان داشت: کانون های اثرگذار و دلسوز در شهرستان بسیار هستند و تلاش می شود نظر همه دریافت گردد و در چنین شرایطی نمی شود در انتصابات اقبال همه را گرفت اما به گونه ای تصمیم گیری شده است که به نفع شهرستان باشد.

فرماندار تربت جام یادآور شد: بنا نیست مدیری بیش از پنج سال در شهرستان بماند و قائل به این هستیم که مدیر فعال در سه سال اول خود هر هنری که دارد انجام می دهد و در ادامه ماندنش دوره بی هنری فرد شروع می شود.

رستمی یادآور شد: خیلی از انتصابات و تغییرات قرار بود قبل از انتخابات صورت بگیرد که به دلیل ملاحظه های فضای انتخابات با توجه با اینکه می دانستیم دولت دوباره تکرار می شود به بعد از انتخابات موکول شد.

وی خاطرنشان کرد: در انتصابات نباید سختگیری شود که این نیرو جوان و کم تجربه است و لازم در شهرستان مدیران بومی تجربه کسب کنند و برای ارتقاع در عرصه های استانی و کشوری آماده شوند.

فرماندار تربت جام با اشاره به فضا سازی های اخیر در قبال تغییرات در شهرستان بیان داشت: سابقه مدیریتی من نشان داده است که تحت فشار نظر و تصمیم گیری ها تغییر نخواهد کرد.

سپس حجت الاسلام جواد  طاهری امام جمعه تربت جام گفت: کشاورزی مهمترین رکن اقتصادی کشور است و اگر بخواهیم در این عرصه موفق باشیم باید گام بزرگی انجام شود تا به بخش کشاورزی رونق دهیم وباید یک خواسته مردمی باشد.

حجت الاسلام طاهری با اشاره  به آیات قران بیان داشت: کشاورزی بدون تفکر امکان پذیر نیست و فرهنگ کشاورزی باید ترویج و تبلیغ شود.

وی با اشاره به آسیب های تعطیلی کشاورزی پرداخت و عنوان کرد: اقتصاد شهرها منوط به توسعه کشاورزی روستا بوده و اگر روستا خالی از سکنه شده است بلایی است که ما بر سر آنها آورده ایم که حاشیه نشین شده اند.

امام جمعه با اشاره به لازمه ترویح شیوه ها جدید کشاوری یادآور شد: در مناطق بی آب کشور با آب خیلی کمتر و زمین نامساعد کشاورزی دارای رونق است چرا باید با وجود این همه خاک حاصلخیز و آب فراوان وضعیت کشاورزی ضعیف باشد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ کشاورزی در پایگاه های نماز جمعه گفت: چرا مسئولا ن از ظرفیت روحانیون و مبلغان در نماز جمعه استفاده نمی کنند و نمی دانیم مسئولان چه ترسی دارند که حاضر به هماهنگی با علما نیستند.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: روحانیون و مبلغان می خواهند به دولتی که حکم تنفیذش را دست ولایت گرفته است کمک کنند و اگر می گوییم هماهنگی شود از باب کمک رساندن به دولت است.

وی خاطرنشان کرد: تمام هدف امامان جمعه پشتوانه سازی مردمی برای حمایت ازدولت و مدیران می باشد تا توجیهه شده وارد میدان عمل شوند.

امام جمعه تربت جام با انتقاد از نحوه جابجایی مسئولان گفت: همچون تغییر دو مدیر قبلی که در زمان نا مناسب تودیع شدن امروز شاهد اشتباه گذشته آنان هستیم که نمی خواهند از ظرفیت امامان جمعه برای آرامش جامعه کمک بگیرند.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: باتوجه به اینکه هنوز وزیران رای اعتماد از مجلس نگرفته واحتمال تغییر آنان هست چرا مسئولی را در این برهه معرفی می کند که شاید نظر نیروی جدید کسی دیگر باشد.

وی تاکیدکرد: مسئولان شهرستان در تغییر مدیران شتاب نکند و بگذارند تغییرات اصولی ودر زمان مناسب صورت بگیرد.

امام جمعه تربت جام با تمجید از فرماندار ابراز داشت: جابجایی حق رئیس شورای اداراس شهرستان است اما نقدی بر فرماندار وارد است که جریان ها پشت صحنه می خواهند مدیریت را بر عهده بگیرند و با حساسیت تمام نخواهیم گذاشت جابجایی مدیران بدین شکل ادامه یابد.

حجت الاسلام طاهری یاد آور شد: اعتراض به نحوه تغییرات دلایل مذهبی و سیاسی ندارد بلکه می خواهیم آبروی افراد و شان مدیران حفظ شود که متاسفانه فرماندار یا توجه با تذکرات در خطبه های نماز جمعه براین روند خود اصرار دارند و تقاضا می کنیم دیگر ما را دعوت نکند.

امام جمعه در پایان سخنان خود به نشانه اعتراض به نحوه جابجایی مدیرانه سالن جلسه راترک کرد که عده ای از مدعوین و کشاورزان در حمایت از وی همراه شدند.

پس از خروج امام جمعه تربت جام از مراسم تودیعه معارفه جهاد کشاورزی این شهرستان فرماندار مجددا پشت تریبون حاضر شد و گفت: برای انتخاب مدیران با احدی هماهنگ نمی کنم و برای امام جمعه عزیز حجت الاسلام طاهری که فردی بسیار پر تلاش وخیر خواه هستند و همچنین مولوی شرف الدین جامی الاحمدی ارزش قائل هستیم و قبل از این هم گفته بودیم انتصابات و تغییرات فقط حق فرماندار است.

وی ادامه داد: انتقاد امام جمعه و فرماندار به این معنا نیست که خدشه ای به جایگاه نماز جمعه وارد شود و باید هرکس در جایگاه خودش کار کند.

رستمی تصریح کرد: اولین اقدامی که مدیر جدید انجام می دهد به حضور امامان جمعه رفته و با آنان دیدار می کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب