امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » دینی و مردمی بودن انقلاب اصلی‌ترین عامل پایداری جمهوری اسلامی ایران است
کد خبر : 20389
تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۴در ۲:۲۲ ب.ظ

دینی و مردمی بودن انقلاب اصلی‌ترین عامل پایداری جمهوری اسلامی ایران است

امام‌جمعه موقت تربت‌جام گفت: دینی و معنوی بودن انقلاب و اتکا به ایمان مردم؛ مردمی بودن انقلاب و تکیه‌بر نقش مردم؛ انجام تکلیف الهی و قیام برای خدا و رهبری علمای دینی و در راس آن‌ها مقام معظم رهبری عمده عواملی بوده است که انقلاب اسلامی ایران را 37 سال باقی نگه‌داشته و سال‌به‌سال به عزت و قدرت آن افزوده است.

به گزارش جام روز؛ حجت‌الاسلام محمد قمبری امام‌جمعه موقت تربت‌جام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیه 179 سوره اعراف گفت: نتیجه عبادت و رود به بهشت الهی است؛ اعمال و کردار انسان است که او را به بهشت یا جهنم سوق می‌دهد.

وی بیان داشت: خداوند متعال سه نعمت را جهت استفاده انسان برای دوری از جهنم عطا نموده است، یکی از آن عوامل دادن قلب و عقل به انسان است تا با کمک آن تفکر و خود را در مسیر بهشت قرار دهیم اما انسانی که قلبش لانه شیطان شده باشد اعمال خود را بر اساس آنچه شیطان می‌پذیرد انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام قمبری بیان داشت: توجه به رزق و برق دنیا انسان را از یاد آخرت دور می‌کند؛ انسان‌هایی که توجه به‌ظاهر دنیا می‌کنند از باطن آن‌که سعادت و خوشبختی است فراموش خواهند کرد و کسانی که ایمان به خدا و ارزش‌های دین خدا دارند ثواب خدا را به زرق‌وبرق دنیا ترجیح می‌دهند.

وی در ادامه به سه عاملی که باعث غفلت بشریت می‌شود پرداخت و اذعان داشت: توجه به‌ظاهر دنیا، آرزوهای طولانی و فراموش کردن آخرت و افزون‌طلبی انسان عواملی هستند که باعث غفلت انسان‌ها از یاد خدا و جهان آخرت می‌شود.

امام‌جمعه موقت تربت‌جام در ادامه به راهکارهای مقابله با غفلت پرداخت و اظهار داشت: شناخت و یاد خدا وایمان به اینکه خدا حاضر است و شاهد اعمال و رفتار ما است، یاد مرگ و عبرت گرفتن از تغییر و تحولات دنیا و حفظ و برپایی نماز عواملی است که اگر انسان‌ها آن را رعایت کنند هرگز به غافلین نخواهند پیوست.

در ادامه حجت‌الاسلام قمبری به ابعاد انسان پرداخت و گفت: انسان دارای دو بعد انسانی و حیوانی است که باید تلاش کند بعد انسانی خود را زنده نگه دارد و بعد حیوانی را از بین ببرد؛ موعظه کردن بعد انسانی را زنده می‌کند.

امام‌جمعه موقت تربت‌جام با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر افزود: دینی و معنوی بودن انقلاب و اتکا به ایمان مردم؛ مردمی بودن انقلاب و تکیه‌بر نقش مردم؛ انجام تکلیف الهی و قیام برای خدا و رهبری علمای دینی و در راس آن‌ها مقام معظم رهبری عمده عواملی بوده است که انقلاب اسلامی ایران را 37 سال باقی نگه‌داشته و سال‌به‌سال به عزت و قدرت آن افزوده است.

وی به وظایف مردم و مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: تقویت اعتقادات دینی، بصیرت افزایی و حضور پرشور مردم و مسئولین در عرصه‌های مختلف و حساس باعث مأیوس کردن دشمنان اسلام می‌شود.

در پایان حجت‌الاسلام قمبری به‌پیش رو بودن دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات یک مسئله ملی و دارای اهمیت بالایی است که قطعاً پیروز اصلی آن ملت ایران اسلامی است؛ همگان باید با بصیرت، قانون مداری و احترام به تصمیمات نهادهای قانونی مخصوصاً شورای نگهبان با حضور پرشور بار دیگر آمادگی و حمایت خود را از جمهوری اسلامی ایران به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب