امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » دومین مرکز آموزش مهارت های پیشرفته بین الملل در تربت جام راه اندازی شد
کد خبر : 24811
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۲:۳۷ ب.ظ

دومین مرکز آموزش مهارت های پیشرفته بین الملل در تربت جام راه اندازی شد

دومین مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته بین الملل وحدت استان خراسان رضوی و دفتر ارتباط با صنعت با حضور مسئولان استانی و شهرستان در محل موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام راه اندازی شد.

به گزارش جام روز، دومین مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته بین الملل وحدت استان خراسان رضوی و دفتر ارتباط با صنعت با حضور مسئولان استانی و شهرستان در محل موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام راه اندازی شد.

در این مراسم افتتاحیه خراسانی معاون اداره کل فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: دومین مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته بین الملل وحدت با تلاش موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام در این شهرستان راه اندازی شد.

خراسانی افزود: حضور صنعت در تربت جام کم رنگ است و در اولویت کار ما مراکز صنعتی هستند و این ارتباط وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد 805 هزار نفر ساعت نیروی انسانی آموزشهای مهارت را کسب کردند که مشخص نیست چه تعداد از آنها شاغل شدند.

وی با بیان اینکه راه اندازی دومین مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته بین الملل استان ودفتر ارتباط با صنعت در تربت جام کار بسیار ارزشمندی است تصریح کرد: دانشجویان باید وقت بگذارند تا با برنامه مدون و هدفمند فضای کار ایجاد شود.

معاون اداره کل فنی و حرفه ای خراسان رضوی اذعان ذاشت: نظام مهندسی در یک فضاهایی در بحث عمل و مهارت ضعیف هستند ومهارت عملی لازم را ندارند که این آسیب است و مرکزآموزش این آسیب ها را کاهش می دهد.

وی بیان کرد:  توسعه پایدارافزایش و ارتقای مهارت برای شاغلین از اهداف راه اندازی این مرکز در شرق خراسان می باشد.

در ادامه مراسم سعید صباغیان قائم مقام موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام با اشاره به اهداف راه اندازی مرکز آموزش و مهارتهای بین الملل وحدت و دفتر ارتباط با صنعت این شهرستان گفت: افزایش توانمندی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، مشارکت در توسعه اشتغال پایدار و مبارزه با بیکاری، ارتقا شایستگی های مهارتی دانشجویان با رویکرد رفع نیاز بازار کار به نیروی متخصص و ارائه آموزش های کارآفرینی از جمله فعالیتهای این دفتر می باشد.

در ادامه مراسم احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام با اشاره به اینکه مراکز آموزش عالی ارتباط موثری با بدنه صنعت ندارد و این یک آسیب است گفت: یکی از آسیب ها عدم  واحد اشتغال در مراکز آموزش عالی است که باید راه اندازی شود.

 

انتهای پیام/

  • photo_2016-05-15_11-13-25
  • photo_2016-05-15_11-12-48
  • photo_2016-05-15_14-41-07

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب