امروز ۵ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » دورهای آموزشی تخصصی در خصوص قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برگزار شد
کد خبر : 24849
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۲:۴۳ ب.ظ

دورهای آموزشی تخصصی در خصوص قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برگزار شد

سازمان اتوبوسرانی شهرداری تربت جام در راستای تحقق اهداف ترافیکی مجموعه حمل و نقل عمومی درون شهری که بیش از 50 % تردد در خیابانها را در اختیار گرفته است با همکاری پلیس محترم راهور شهرستان اقدام به برگزاری دورهای آموزشی تخصصی در خصوص قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نموده است.

سازمان اتوبوسرانی شهرداری تربت جام در راستای تحقق اهداف ترافیکی مجموعه حمل و نقل عمومی درون شهری که بیش از 50 % تردد در خیابانها را در اختیار گرفته است با همکاری پلیس محترم راهور شهرستان اقدام به برگزاری دورهای آموزشی تخصصی در خصوص قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نموده است.
در همین راستا در تاریخ 25/02/95 ساعت 17:30 در سالن تربیت اداره آموزش و پرورش با حضور جمع کثیری از رانندگان بیش از 250 نفر و شهردار محترم و اعضا محترم هیئت مدیره سازمان و ریاست محترم و اعضای محترم شورای شهر و رئیس راهنمایی و رانندگی و هیئت همراه کلاس آموزشی در خصوص قوانین و مقررات جدید پلیس راهور و افزایش ایمنی حمل و نقل عمومی و روان سازی ترافیک و ایجاد فرهنگ تردد بین خطوط برگزار گردید .

در ادامه جلسه ،حسن سالار مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ضمن خیر مقدم به حضار و مسئولین شهرستان، توضیحاتی در خصوص وضعیت موجود حمل و نقل و سهم بالای حمل و نقل عمومی و تاثیر آن بر ترافیک شهری ایراده نموده و توضیحات مختصری در خصوص پیگیری جدی و قاطعانه سازمان در خصوص طرح جام کارت و احقاق حقوق رانندگان و همشهریان ارائه نمودند.
محمد یوسف بدری احمدی شهردار مردمی شهر تربت جام  نیز دقایقی در خصوص اقدامات شهرداری در حوزه های مختلف خصوصا خدمات شهری و آسفالت و بازسازی معابر مطالبی ایراد نمودند .

رئیس راهور تربت جام با بیان اینکه در این میان آموزش صحیح مردم در استفاده از خودروهای شخصی و خدمات شهری نیز بسیار حائز اهمیت است اعلام نمود: جابه‌جایی از موضوعاتی است که با زندگی انسان‌ها پیوند خورده و مردم باید در محیط زندگی خود با شیوه‌های حمل‌ و نقلی که از سوی مسئولان برای آنها تعریف و تعیین می‌شود برای تردد در شهر هماهنگ شوند. زیرا حجم گسترده ای از بار مسئولیت در حوزه ایجاد فرهنگ ترافیکی بر دوش رانندگان تاکسی و آژانس میباشد.

وی با بیان اینکه سهم تردد و استفاده از معابر شهری برای رانندگان تاکسی گاها ده ها برابر یک شهروند عادی یا خودرو شخصی میباشد تاکید نمود: با عنایت به افزایش تعداد وسایل نقلیه موتوری، ترافیک خودروها یکی از مشکلات عمده در تمامی شهرهاست. وجود آلودگی‌های صوتی و آلاینده‌های مضر برای انسان بر ساکنان شهرها فشارهای جسمی و روانی وارد می‌کند و از سلامتی و رفاه عمومی آنها می‌کاهد.

حسینعلی زاده ضمن تحسین و تقدیراز مدیرعامل اتوبوسرانی که در اقدامی فرهنگی نسبت به کاهش ترافیک و فراهم نمودن بستر مناسب برای کارمندان سازمان جهت تردد به محیط کاری با دوچرخه، که علاوه بر کاهش ترافیک شهری به حفظ محیط زندگی و افزایش فرهنگ ترافیکی کمک شایانی می کند اشاره نمودند.
رئیس راهور در ادامه با بیان اینکه برگزاری کلاسهای آموزشی نقش بسیار قابل توجهی در کاهش 35 % تصادفات تاکسیهای شهری داشته است، اعلام نمودند استمرار این کلاسها و کارگاهها باعث کاهش بیش ار پیش تصادفات و حوادث شهری و افزایش فرهنگ ترافیکی خواهد شد.
در پایان مراسم نیز سرهنگ حسینعلی زاده شهردار مردمی تربت جام با ایجاد بسترهای مناسب و اجرای طرح های متفاوت در نقاط حادثه خیز در طول سال 94 باعث کاهش چشم گیر تصادفات منجر به جرح و فوت گردید تقدیر و تشکر نمودند .و در پایان از تمامی رانندگان به عنوان سفیران حمل و نقل درخواست نمودند تا با رعایت قوانین و مقررات و حرکت بین خطوط گامی بزرگ در روان سازی ترافیک شهر تربت جام بردارند

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب