امروز ۲۵ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » در برابر کسی که با اصل حکومت اسلامی و ولایت الهی مخالف است تسلیم نمی‌شویم
کد خبر : 14525
تاریخ انتشار : ۵ تیر ۱۳۹۴در ۲:۲۰ ب.ظ

در برابر کسی که با اصل حکومت اسلامی و ولایت الهی مخالف است تسلیم نمی‌شویم

امام‌جمعه نصرآباد گفت: دربرابركسي‏كه با اصل حكومت اسلامي و ولايت الهي مخالف است؛ تسلیم نخواهیم شد.
خطیب جمعه نصرباد

به گزارش جام روز حجت‌الاسلام اصغر توکلی در خطبه اول اکرام و احسان را از اصول زندگی اهل‌بیت ع دانسته و بابیان اینکه اطعام مساكين داراي اهميّت فوق‌العاده‌ای است، افزود: به استناد وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَى طَعَامِ الْمِسْكِينِ تنها اطعام كردن يك فرد، مشكل مستمندان را حل نمی‌کند، بايد ديگران را نيز دعوت به اين كار خير كرد تا جنبه عمومي پيدا كند.

وی با تأکید بر اینکه در مورد يتيم تنها مسئله گرسنگي مطرح نيست بلكه مهم‌تر از همه جبران كمبودهاي عاطفي او است اظهار داشت: يتيم نبايد احساس كند كه چون پدرش را ازدست‌داده خوار و ذليل و بی‌مقدار شده، بايد آن‌چنان مورد اكرام قرار گيرد كه جاي خالي پدر را احساس نكند.

خطیب جمعه در خطبه دوم با اشاره به اینکه هر حرکت بالنده و پرشتابی که درراه اهداف متعالی صورت پذیرد همراه با چالش‏ها و دشمنی‌ها است؛ تدبير و انديشه را دست‏مايه اين حركت الهی دانسته واظهارداشت: امروز نظام اسلامی به‌عنوان الگو وام القراء جهان اسلام با موانع خارجی و تحمیلی از ناحیه دشمن؛ روبروست.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: سابقه مذاكره با آمريكا و عهدشكني و بدعهدی‌های آمريكا در گزارش صريح و روشن مقام معظم رهبری دست‌های پشت پرده دشمنان داخلی و خارجی را برملا کرده و زیاده‌خواهی‌های مكرر، مذاكرات طولاني؛‏ تهديد به تحريم؛ گزینه نظامی روي ميز و زير ميز نفرت ملت آزاده ایران اسلامی را به استکبار افزایش داد.

حجت‌الاسلام توکلی با تأکید بر اینکه آمريكا و شبكه صهيونيستي دنيا نسبت به اسلام و انقلاب، از اعماق وجود كينه دارد دستور قرآنی «فَلَا تَهِنُواْ وَ تَدْعُواْ إِلَی السَّلْمِ»؛ را تنها راه مقابله با دشمن دانسته و خاطرنشان کرد: دربرابركسي‏كه با اصل حكومت اسلامي و ولايت الهي مخالف است؛ تسلیم نخواهیم شد.

انتهای پیام/

.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب