امروز ۱۰ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » دانش آموزان زلزله زده تربت جام مکانی برای تحصیل ندارند
کد خبر : 33569
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶در ۲:۰۳ ب.ظ

دانش آموزان زلزله زده تربت جام مکانی برای تحصیل ندارند

رييس آموزش و پرورش تربت جام گفت: فضاهاي آموزشي تربت جام بالاي 50 سال قدمت دارند و مي بايست به طور 100تخريب و بازسازي شوند و دانش آموزان روستاهاي زلزله زده چامزار و دوسنگ امسال براي تحصيل فضاي آموزشي ندارند.

به گزارش جام روز، غلامرضا بهرامپور رییس اداره آموزش و پرورش تربت جام صبح امروز در جلسه شروای آموزش و پرورش گفت: بیش از ۳۰درصد فضاهای آموزشی تربت جام بالای ۵۰سال قدمت دارند و می بایست به طور ۱۰۰تخریب و بازسازی شوند و دانش آموزان روستاهای زلزله زده چاه مزار و دوسنگ امسال برای تحصیل فضای آموزشی ندارند.

بهرامپور افزود: یک هزار خانوار مسکن مهر این شهرستان برای تحصیل دانش آموزان مدرسه ندارند و برابر قوانین مجتمع ها و انبوه سازان باید سهم آموزش و پرورش را برای احداث مدرسه جانمایی کنند.

وی تصریح کرد: در شهرهای نصرآباد و نیلشهر به دلیل کمبود فضای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان منازل را اجاره کرده ایم که مورد تایید هم نیستند و بعنوان مثال چنانچه اجری بر سر دانش آموزی بیافتد باید پاسخگو باشیم.

بهرامپور از تجاری سازی فضاهای آموزشی خبرداد و اظهار داشت: آموزش و پرورش برای تامین منابع مالی می تواند در بخشی از فضای مدارس، واحدهای تجاری ایجاد تا کمبودهای مالی خود را جبران کند .

رییس اداره آموزش و پروش تربت جام با اشاره به سنددار کردن فضاهای آموزشی شهرستان گفت: از ابتدای سال جاری طرح سنددار کردن مدارس در دستور کار قرار گرفت که تاکنون ۱۹مدرسه سنددار شده اند.

بهرامپور بیان کرد: برای حل کمبود فضای آموزشی بنا داریم با دعوت از خیرین کشوری و استانی برای این نیکوکاران اردوی دو روزه در نظر گرفته ایم تا بوسیله بازدید از فضاهای آموزشی در جریان کمبودها قرار گیرند.

وی از اجرای پروژه مهر خبرداد و عنوان کرد: پروژه مهر مربوط به حوزه های عمرانی، آموزشی، پرورشی و تامین نیروی انسانی است که با شروع مدارس زنگ بازگشایی، نماز و ایثار نواخته خواهد شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب