امروز ۵ اسفند ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » دانشگاه وحدت تربت جام خواهر خوانده چهار دانشگاه خارجی شد
کد خبر : 34868
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۶در ۸:۵۱ ب.ظ

دانشگاه وحدت تربت جام خواهر خوانده چهار دانشگاه خارجی شد

در اختتامیه کنگره بین المللی معماری و عمران شهری دانشگاه وحدت تربت جام با تنظیم تفاهم نامه ای خواهر خوانده چهار دانشگاه کشورهای شرکت شد.

به گزارش جام روز، کنگره بین المللی معماری و عمران شهری که با حضور دانشمندان دانشگاههای ایرانی و خارجی کشورهای استرالیا، عراق، انگلستان، کانادا به همت دانشگاه وحدت تربت جام با همراهی نهادهای دولت و خصوصی به مدت دو روز برگزار و با تنظیم تفاهم نامه خواهر خواندگی با چهار دانشگاه کشورهای شرکت کننده پایان یافت.

در مراسم اختتامیه کنگره بین المللی معماری و عمران شهری مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام گفت: توجه جدی به موضوع و فراهم سازی بستر مناسب جهت انتقال دانش و تجربیات دانشمندان داخلی وخارجی، آشنایی با آخرین دستاورده های علمی و جدید ترین روش های پژوهشی معماری وعمران شهری، رفع چاش های منطقه با سوق دادن پژوهش دانشجویان و اساتید، تلاش مضاعف در راستای روحیه جستجوگری و کاوش گری، تحقق توسعه پایدار با پیوند نهادهای اجرایی با دانشگاه و چالش های فرآوری آب از دستاورده برگزار کنگره علمی است.

حمیدی افزود: بررسی چالش ها و مطالبات به حق مردم در جهت توسعه پایدار شهرستان متناسب از برنامه های بود که در حاشیه این کنگره با نشست های تخصصی صورت گرفت.

در بیانیه پایانی کنگره اعلام شد: دوره بعدی کنگره درسال ۹۸ با گرایش عمران، معماری و شهرسازی برگزار می شود و این دانشگاه آمادگی دارد پیرامون مسائل و چالش های منطقه ورودی جدی داشته باشد و تاسیس بنیاد بوم گردی و بنیاد عکاسی با همکاری میراث فرهنگی وارشاد اسلامی اقدام کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب