امروز ۲۰ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » دانشگاه ها با جذب دانشجو در رشته های جدید به کمک اشتغال بیایند
کد خبر : 33758
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۶در ۵:۳۸ ب.ظ

دانشگاه ها با جذب دانشجو در رشته های جدید به کمک اشتغال بیایند

فرماندار تربت جام گفت: مشکل اشتغال از بزرگترین چالش های پیشروی جوانان است که دانشگاه ها می توانند با جذب رشته های متناسب نیاز کار منطقه به توسعه شهرستان کمک و از ازدحام فارق التحصیلان در رشته هی نظری جلوگیری کنند.

علی رستمی فرماندار تربت جام در گفتگو با خبرنگار  جام روز با اشاره به مشکل اشتغال و چالش جدی و جوانان گفت: مشکل اشتغال از بزرگترین چالش های پیشروی جوانان است که دانشگاه ها می توانند با جذب رشته های متناسب نیاز کار منطقه به توسعه شهرستان کمک و  از ازدحام فلرق التحصیلان در رشته هی نظری جلوگیری کنند.

رستمی با اشاره به حرکت شهرستان به سمت صنعتی شدن افزود: با افتتاح کارخانه هایی سیلیس، شیشه و سیمان در تربت جام  بیش از گذشته نیروهای مهار جذب بازار کار می شوند و این کارخانه ها در رفع بیکاری منطقه موثر هستند.

فرماندار تربت جام خاطر نشان کرد: جوانان با همت برای توسعه شهرستان آماده شوند و از زیرساخت شهرک های صنعتی نصرآباد و تربت جام برای ایجاد کارگاه های تولیدی در راستای نیاز منطقه استفاده کنند و  از حمایت دولت در قالب تسهیلات خود اشتغالی استفاده و منتظر برای استخدام در دولت نماند.

رستمی با اشاره به اینکه تربت جام ظرفیت های معدنی خوبی برای سرمایه گذاری دارد، عنوان داشت: توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری است دولت و همه دستگاه های اجرایی از سرمایه گذاران در تربت جام حمایت و از حضور استقبال می کند نه از سرمایه داری که بخواهد صرفا با تسهیلات دولتی پروژه ایجاد کرده و شهرستان را با اما اگرها  مواجه کند.

وی با اشاره به کمبود اعتبار در پروژه های عمرانی تصریح کرد: پروژهای نیمه تمام تربت جامصد و ۶۲ پروژه عمرانی است که برای تکمیل این پروژه ها با اعتبارات کم موجود حدود ۱۰ سال زمان خواهد برد که به اتمام برسد.

فرماندار تربت جام یادآور شد: پروژه های عمرانی نا تمام تربت جام شامل مجتمع های آبرسانی، شهرک صنعتی، پروژه ملی راه آهن و سنگ بست به تربت جام، ورزشگاه ۵ هزار نفری و مجتمع فرهنگی از دیگر پروژهای ناتمام تربت جام است که نیازمند اعتبارات سنگین بوده و  پروژه ملی هستند و برای تکمیل آنها باید رایزنی های بیشتری صورت پذیرد.

 رستمی ادامه داد: امسال از اعتبارات تملک دارایی  ۳۲ میلیارد تومان به پروژه ها عمرانی اختصاص یافته است که با جذب اعتبارات ماده ۱۸۰ می توان به پیشرفت این طرحها کمک کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب