امروز ۶ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » داعش در افغانستان و تاجیکستان صاحب خانه شده است
کد خبر : 34255
تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۶در ۸:۵۲ ق.ظ

داعش در افغانستان و تاجیکستان صاحب خانه شده است

امام جمعه تربت جام گفت: حضور داعش در افغانستان و تاجیکستان پس از شکست در عراق و سوریه حتمی است و آنان با کسب درآمدهای بالا در این دو کشور مسکن خریده و صاحبخانه شدن و کار را بسیار سخت تر از گذشته کرده است.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام طاهری امام جمعه تربت جام در جمع معتمدین پیروان ولایت که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، گفت: حضور داعش در افغانستان و تاجیکستان پس از شکست در عراق و سوریه حتمی است و آنان با کسب درآمدهای بالا در این دو کشور مسکن خریده و صاحبخانه شدن و کار را بسیار سخت تر از گذشته کرده است.

حجت الاسلام طاهری افزود:‌ تربت جام با کشور افغانستان  هم مرز و در نزدیکی تاجیکستان است که در این دوره زمانی بیش از هر وقتی نیاز به وحدت و فعال کردن پایگاه های بسیج داریم و این هشدار جدی برای منطقه را باید با وحدت حل کنیم.

وی ادامه داد: حضور داعش یک تحلیل صرف نیست و پشتوانه خبری دارد که باید در این منطقه تلفیقی افراطیون دو طرف که جایگاهی ندارند کنترل و از حرکات آنان با جدیت پیشگیری شود.

امام جمعه با اشاره به اهمیت تشکیل شورای معتمدین ولایت و نشست های آنان با مدیران شهرستان تصریح کرد: این نشست ها موجب نا امید کردن شیطان، پیشگیری از فتنه ها، همدلی، هم افزایی، مطالبه گری از مدیران و در پاسخ به شبهات تاثیری زیادی دارد.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به پخش شایعات مبنی بر کاندیدا شدن برای مجلس آینده ابراز داشت: قطعا چنین تصمیمی ندارم و این کار را خیانت به خود و مردم می دانم حضور در همین جایگاه هم برای خدمت فرهنگی به مردم بوده است ضمن این که تربت جام آن قدر نیروی تحصیل کرده دارد که نیاز به ما نشود.

وی تاکید کرد: مجمع معتمدین ولایت برای تصیمیم گیری برای ورود به انتخابات ها رای گیری می کند و اگر قرار باشد دخالتی در انتخابات صورت دهد به گونه ای رفتار می کند که همدلی و وحدت تقویت شود و هر کسی از این شورا رای بیاورد پشتیبانی و فرد دیگری جایگاهی نخواهد داشت.

امام جمعه تربت جام با اشاره به مهارت های زندگی یاد آور شد:در برخورد با کسانی که اشتباهی انجام می دهند باید با رفتاری منطقی به فرد خطایش را بازگو کنیم و به هیچ عنوان شخصیت فرد را زیر سوال نبریم.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: آموختن مهارت های زندگی باعث می شود درک درستی از نحوه برخورد با دیگران داشته باشیم که تذکر معروفات و تشویق نقش بسیار مهم و تاثیر گڌاری در اصلاح رفتار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب