امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » خطر زیست محیطی جمع آوری ضایعات تهدید سلامت تربت جام است/اداره محیط زیست مراقب مرگ پرندگان مهاجر نباشد آنفولانزا در کمین است/هماهنگ کردن پرندگان مهاجر ممکن نیست/
کد خبر : 29989
تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۵در ۱۲:۲۸ ب.ظ

خطر زیست محیطی جمع آوری ضایعات تهدید سلامت تربت جام است/اداره محیط زیست مراقب مرگ پرندگان مهاجر نباشد آنفولانزا در کمین است/هماهنگ کردن پرندگان مهاجر ممکن نیست/

فرماندار شهرستان تربت جام گفت: واحدهای که برای سلامت مردم مضرر و خطرات زیست محیطی ایجاد می کنند و فاقد پروانه در شهر تربت جام هستند شناسایی، اخطار و تعطیل شوند.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار شهرستان تربت جام در ستاد سلامت شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: واحدهای که برای سلامت مردم مضرر است در شهر تربت جام تعطیل شود.

وی افزود: به علت خطرات زیست محیطی واحدهای جمع آوری ضایعات که فاقد پروانه باشند شناسایی، اخطار و تعطیل شوند.

رستمی با انتقاد از شهرداری بیان داشت: با توجه به چندین جلسه با شهرداری اراده ای برای ساماندهی واحدهای جمع آوری ضایعات در این نهادنیست و اگر به خاطر حمایت از سرمایه گذار خصوصی نبود در شهرک صنعتی تربت جام جانمایی می شدند.

فرماندار تربت جام با توجه به آمادگی مدیر شهرک صنعتی جهت ساماندهی و جانمایی واحد ضایعات یادآور شد: نماینده شهرداری اگر اختیارات دارد جلسه حضور پیدا کند و اگر نه در جلسه معرفی نشوند.

وی خطاب به بخشداران عنوان داشت: وضعیت جمع آوری و دفن زباله در روستا مناسب نیست و روستاهای بزرگ حال خوشی ندارند لازم است بخشداران نسبت به این موضوع با جدیت بیشتری وارد شوند تا ورودی و خروجی های روستا آماده پذیرایی از مهمانان نوروز باشند.

رستمی ادامه داد: مشکل جمع آوری نیست بلکه دفن زباله ها اصولی انجام نمی شود و این خطرات مردم را تهدید می کند شورای سلامت پیگیر حل مشکل باشند.

فرماندار تربت جام با تقدیر از همه اعضای شورای سلامت خاطرنشان شد: آنفولانزا حاد پرندگان دیده نشده است و این موضوع جایی تقدیر از همکاری همه اعضا دارد اما این واقعیت هست که ما می توانیم با نظارت و کنترل مراکز بخش قسمتی را مدیریت کنیم اما کنترل و هماهنگ کردن پردنگان مهاجر امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: اداره محیط زیست نسبت به گشت زنی در بیابان با همیاری مردم اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد تا در صورت بروز مشکل نسبت به قرنطینه منطقه با همکاری نیروی انتظامی اقدام شود.

دیدگاهها (۲)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب