امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » سیاسی » خانواده‌ای علیه کشور +تصاویر
کد خبر : 16936
تاریخ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۴در ۶:۴۴ ب.ظ

خانواده‌ای علیه کشور +تصاویر

دختران هاشمی رفسنجانی با قدم گذاشتن در مسیر ضد انقلاب و گفتگو با رسانه های معاند، جزئیاتی از اظهارات پدر خانواده را به زبان آورده اند که اگر صحت داشته باشد، قاعدتا به ضرر این خانواده در عرصه سیاسی و اجتماعی تمام خواهد شد.
خانواده هاشمی

سیاست در خانواده حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی موروثی است، ارثیه از پدر به فرزندان. اولین‌بار محسن، پسر بزرگ‌تر، با حضور در مقام «رییس دفتر رییس‌جمهور» و «دفتر بازرسی ویژه رییس‌جمهور» بخت خود را برای پذیرفتن کسوت سیاسی پدرش امتحان کرد تا اگر مانند سنت خانواده‌های روحانی راه پدرش در حوزه علمیه ادامه نداده است، حداقل سیاست و کیاست را از پدر به ارث ببرد؛ اما دومین دختر خانواده هاشمی رقیب جدی برای محسن هاشمی بود، فائزه هاشمی اولین عضو خاندان سیاسی رفسنجانی بود که خود را در معرض محک رأی مردم تهران قرار داد. او نام‌آوری پدرش، گروه فشار و دوچرخه‌سواری را عامل اصلی قرارگرفتن در جایگاه دوم حوزه انتخابیه تهران می‌داند.[۱]

نیمه اول سال ۱۳۹۴ همانند ۸۸ برای خاندان سیاسی هاشمی سخت بود؛ این‌بار نه مانند چهار سال قبل فائزه هاشمی در مرکز آشوب‌های خیابانی حضور داشت و نه یکی از اعضا خانواده سودای حضور در انتخابات تا سیاست‌ورزی پدر را ادامه بدهد بلکه پس از سه سال پسر مجرم این خانواده، به اتهام «اختلاس»، «ارتشا» و مسائل «امنیتی» محکوم شد و تا ۱۴۰۴ در زندان به سر می‌برد.

مهدی؛ یوسف بی‌گناه خانواده هاشمی

«فقط بگویم یوسف از دامان پاک خود به زندان می‌رود» این‌گونه علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی از فرجام فرزندش روایت می‌کند. گرچه تندترین واکنش را عفت مرعشی که به گفته خودش مردم ایشان را به «حوادث تلخ بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۸۸ که جملاتی از من در رسانه‌ها انتشار یافت» می‌شناسند.

همسر حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این پرسش «نظر شما درباره حکم مهدی هاشمی چیست؟» گفت: «حکم آقای هاشمی یعنی تقلب، تقلب، پدرسوخته‌بازی.» عفت مرعشی اظهار داشت: «بروید بنویسید که خانم هاشمی گفت که، پدرسوخته‌بازی بوده، حکمش (حکم مهدی هاشمی) پدرسوخته‌بازی بود و حکم نیست.»

رسانه‌های ضدانقلاب؛ تریبون دختران هاشمی

پس از اجرای حکم سکوت خانواده هاشمی شکست؛ فائزه و فاطمه هاشمی پس از اجرای حکم برادر رسانه‌های ضدانقلاب را محرم درد و دل‌های سیاسی خود کرده‌اند.

فاطمه هاشمی بزرگ‌ترین دختر حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی خیلی دیر به وادی سیاست پیوست و بعد از هجمه همه‌جانبه اصلاحات به شخصیت پدرش عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه شد و خبرهای سر لیستی وی از سوی سخنگوی این حزب در انتخابات مجلس دهم شنیده می‌شود.

فاطمه هاشمی در گفت‌وگو با سایت ضدانقلاب «کلمه» از حامیان اصلی رسانه فتنه گران- اظهار داشت: «دو شب پیش مهدی با ما تماس تلفنی گرفت و گفت یک گوسفند قربانی کنید. ما نگران شدیم و علت را پرسیدیم، گفت اتفاقی نیفتاده اما گوسفند قربانی کنید؛ تا اینکه امروز در سایت کلمه خبر را خواندیم که فردی در زندان می‌خواسته به مهدی حمله کند. الآن هم به‌شدت نگران هستیم و از وکیلش خواسته‌ایم تا قضیه را پیگیری کنند و درخواست ملاقات کند تا او را ببینیم. امیدواریم اتفاقی برای او نیفتد.»

خانواده‌ای علیه کشور +تصاویرفاطمه پا را فراتر از این گذاشته و با متهم کردن نظام و همچنین با افشاگری درباره نظام فکری این خانواده به نقل از پدر می‌گوید: “سال ۸۸ هم یک‌بار به شما گفتم که روزی پدر ما را دورهم جمع کردند و گفتند دو راه برای زندگی جلوی ما هست: یکی اینکه با حکومت و کسانی که تخلف و ظلم می‌کنند، باشیم و قطعاً شما بهترین زندگی را خواهید داشت؛ اما اگر در کنار مردم قرار بگیرم و از مردم حمایت کنم، شما را اذیت می‌کنند و به زندان می‌اندازند و برخوردهای غیرقانونی با شما انجام می‌دهند و شما باید این‌ها را تحمل‌کنید و ما هم گفتیم تحمل می‌کنیم زیرا چیزی جز راه درست در کنار مردم را نمی‌خواهیم. مهدی هم باوجوداینکه در زندان شرایط مناسبی ندارد اما مانند همیشه تحمل کرده و می‌گوید جایم خوب است و نگران نباشید. این‌ها هم می‌گویند حالا که مهدی می‌گوید جایم خوب است، پس اذیت‌ها و فشارها را افزایش دهیم تا بالاخره درخواست عفو کند[۲]

بنا بر اظهارنظر فوق، خانواده هاشمی نظام را ظالم قلمداد کرده، در آشوب‌های خیابانی کنار فتنه‌گران شرکت یا به‌نوعی تشویق و حمایت می‌کردند، به‌عبارت‌دیگر، آقای هاشمی و فرزندان نه‌تنها قائل به ظلم بزرگ فتنه‌گران علیه نظام اسلامی نیستند بلکه بر اساس تحلیل فوق، قوه قضاییه، قوه مقننه و قوه مجریه و همه نهادهای کشور ظالم دانسته و اگر حرفی خلاف اظهارات این خانواده بزنند یا یکی از اعضای این خانواده را به جرم فساد بازداشت کنند، به دلیل انتقام از این خانواده در موضوعات ۸۸ است، به عبارت دیگر، تنها حرف این خانواده صحیح است.

خانواده‌ای علیه کشور +تصاویراما جنجالی‌ترین عضو خانواده هاشمی، فائزه هاشمی است؛ او نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ضدانقلاب «کلمه» می‌گوید: «این فشارها به خاطر تأثیر و نقش مؤثر آقای هاشمی است. نقش تعیین‌کننده‌ای که ایشان به‌ویژه در انتخابات سال ۹۲ داشتند و الآن این فشارها و اتهامات واهی به خانواده ایشان باهدف تخریب آقای هاشمی صورت می‌گیرد که کاملاً نتیجه عکس خواهد داد[۳]

او در ادامه مدعی است که افراد بی‌گناه در زندان‌ها عمر خود را سپری می‌کنند و برادرش هم یکی مانند دیگران است. فائزه هاشمی در گفت‌وگوی دیگر با سایت ضدانقلاب «ایران وایر» سخنان عجیب و بدون استنادی را مطرح کرد و اظهار داشت: «هر خانواده‌ای را نگاه کنید، بالاخره یک نفر، زندان رفته، از کار اخراج شده، دانشجوی ستاره‌دار یا از ایران مهاجرت کرده و آسیب‌دیده دارد. در خانواده ما خب من زندان رفته‌ام، مهدی که الآن رفته زندان، فاطمه دادگاه رفته، محسن رد صلاحیت شد، یعنی همه یک‌جوری با این قضیه درگیر هستند، همه افراد جامعه.»[۴]

فصل مشترک دختران هاشمی درباره چرایی حکم ده‌ساله مهدی هاشمی و طلم ادعایی جمهوری اسلامی، اعلام کاندیداتوری پدر در مجلس خبرگان و انتقام اتفاق‌های پس از انتخابات ۸۸ است که بزرگ خاندان، آنان را هشدار داده است که از این پس، شاهد زندان خواهید بود!

در فضای کنونی خانواده حجت‌الاسلام هاشمی باید همانند مردم حکم دادگاه را قبول کنند و محکومیت «اقتصادی» و «امنیتی» مهدی هاشمی را در سایه مسائل سیاسی ادعایی پنهان نکنند و از سوی دیگر نهادهای نظارتی باید نسبت به اظهارات خلاف واقع به‌نظام جمهوری اسلامی و قوه قضائیه از سوی فرزندان رییس مجمع تشخیص مصلحت با رسانه‌های ضدانقلاب واکنش قانونی نشان بدهند.

از سوی دیگر، دختران هاشمی رفسنجانی با قدم گذاشتن در مسیر ضد انقلاب و گفتگو  با رسانه های معاند، جزئیاتی از اظهارات پدر خانواده را به زبان آورده اند که اگر صحت داشته باشد، قاعدتا به ضرر این خانواده در عرصه سیاسی و اجتماعی تمام خواهد شد.

[۱] – زندگی سیاسی فائزه از مجلس تا بازداشت مهدی، روزنامه شرق، ۲۴ مرداد ۱۳۹۴

[۲] http://www.kaleme.com/1394/05/27/klm-222065/?theme=fast

[۳] http://www.kaleme.com/1394/05/19/klm-221461/?theme=fast

[۴] http://iranwire.com/features/7959/

انتهای پیام/
منبع: مشرق

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب