امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » جهش علمی و تحرک نخبگانی هدف کفرانس های علمی در تربت جام است/تولید انرژی برق از باد در تربت جام سود بسیار دارد/تمرکز گرایی علمی درمراکز مانع توسعه دانشگاه ها شده است/عدم توسعه نیروگاه های مستقل برق خوزستان را خاموش کرد
کد خبر : 29949
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵در ۳:۵۲ ب.ظ

جهش علمی و تحرک نخبگانی هدف کفرانس های علمی در تربت جام است/تولید انرژی برق از باد در تربت جام سود بسیار دارد/تمرکز گرایی علمی درمراکز مانع توسعه دانشگاه ها شده است/عدم توسعه نیروگاه های مستقل برق خوزستان را خاموش کرد

فرماندارتربت جام گفت: جهش علمی و تحرک نخبگانی از هدف های برگزاری کفرانس های علمی در تربت جام است تا با معرفی ظرفیت های منطقه به تولید انرژی برق از باد بگوید سود بالای دارد سرمایه گذاری در این بخش تا با ایجاد پست های مستقل نیروگاه های برق به مشکل قطع برق خوزستان دچار نشویم.

به گزارش جام روز، امروز ۲۸ اسفند نشست خبری کنفرانس توسعه پژوهش های نوین برق و کامپیوتر با حضور اصحاب رسانه و مسئولان برگزاری اولین کنفراس توسعه پژوهش های نوین در صنعت برق و کامپیوتر در شرق کشور به همت دانشگاه مجتمع عالی وحدت چهارم و پنجم اسفند در تربت جام برگزار می شود.

علی رستمی فرماندار تربت جام و رئیس شورای سیاست گذاری کنفرانس گفت: تربت جام تا به امروز به مشاهیر فرهنگی شناخته شده و با برگزاری این گونه کنفرانس های علمی می خواهیم ظرفیت های صنعتی و علمی شهرستان به کشور معرفی شود.

رئیس شورای سیاست گذاری کنفرانس پژوهش های نوین با بیان اینکه تربت جام به لحاظ ساختاری دانشگاه نوپا می باشد اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان از لحاظ ساختاری دانشگاه از تراز استان خراسان عقب تر است قصد داریم با تقویت فضای موجود و قابلیت های منطقه پیشرفت علمی را آغاز کنیم.

رستمی با انتقاد از تمرکز گرایی علمی در مرکز استان افزود: با برگزاری این همیاش های علمی به دنبال جهش علمی هستیم و اینگونه کنفراس های علمی می تواند تمرکز گرایی را شکسته و باعث توسعه و رشد علمی خواهد شد.

وی عنوان کرد: تحرک و پویایی حوزه نخبگانی شهرستان با توجه به پیشینه علمی و پرورش نخبگان متعدد کار دشواری نیست لذا در راستای سلسه همایش های کشوری و بین المللی که قرار است تا هزاره شیخ جام برگزار شود از دانشگاه خواسته شد این ظرفیت منطقه را به نمایش بگذارند.

فرماندار تربت جام بیان داشت: در این کنفرانس به آخرین دستاوردهای انرژی های نو و تجدید پذیر باد و خورشید پرداخته می شود تا با معرفی  ظرفیت های بسیار این شهرستان بتوانیم نسبت به جذب سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام کنیم.

رستمی با اشاره به قرار گرفتن تربت جام در تونل بادی خراسان تصریح کرد: چهار منطقه در نقشه بادی کشور که بیشترین جریان بادی را دارند در تربت جام واقع شده است که با سیاست های که دولت دارد برای خرید تضمینی انرژی برق به مدت ۲۰ سال با نرخ هر کیلو وات نه هزار ریال برای سرمایه گذاری منطقه مناسب است.

فرماندار تربت جام خاطر نشان کرد: نباید شبکه های برق فقط متصل به خطوط اصلی کشور باشد و با ایجاد مراکز تولید برق در منطقه مانع حوادث مشابه خوزستان باشیم که چهار روز برق کل خوزستان قطع شده است و این برنامه می تواند قدرت پدافند غیر عامل ما را افزایش دهد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب