امروز ۲۴ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » جهانی‌سازی اسلام، قرآن و دکترین مهدویت باید در دنیا حاکم شود نه قدت استکباری آمریکا
کد خبر : 13692
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۴در ۱۲:۰۳ ق.ظ

جهانی‌سازی اسلام، قرآن و دکترین مهدویت باید در دنیا حاکم شود نه قدت استکباری آمریکا

امام‌جمعه مشهد در اجتماع بزرگ عزاداران شیعه و سنی با تبریک ایام ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) و تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت: جهانی‌سازی اسلام، قرآن و دکترین مهدویت باید در دنیا حاکم شود نه قدرت استکباری غرب و آمریکا.
آیت الله علم الهدی

به گزارش جام روز آیت‌الله علم الهدی با ابراز خرسندی در محضر مردم اصیل، غیور، دلاور و مرزبانان اسلام در نقطه حساس کشور که سابقه متعدد فداکاری و ایثارگری و مرزبانی تربت‌جام دارند افزود: برگزاری سالگرد ارتحال امام (ره) اجرای مراسم یادبود نیست بلکه بازخوانی تمام اصول و اندیشه‌هایی که امروز جامعه اسلامی ما را در برابر استکبار جهانی و بر روی کرده زمین هویت بخشیده است.

وی اضافه کرد: این بازخوانی برای نسل جوانی است که امام را درک نکرده و تنها صدا و تصویر امام را دیده‌اند.

وی ادامه داد: روند جریان این است که؛ در لایه‌لایه‌های تمام تحولات در عرصه جهان که روی‌داده را موردبررسی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: مسئله جهانی‌سازی یکی از مسائل اساسی در جهان است.

وی خاطرنشان کرد: روزی ارتباطات در دنیا گسترش پیدا نکرده بود اما امروز با توسعه ارتباطات بر روی کره زمین؛ بحث این است که مردم در مرزبوم خود تحت حاکمیت قدرت سلطه‌گر قرار بگیرند.

وی ابراز داشت: امروز برای قدرت‌طلبان دنیا مسئله جهانی‌سازی مطرح است تا برجهان و کره زمین حکومت کنند.

وی تأکید کرد: باوجود وسایل ارتباط‌جمعی بین ملت‌ها و فضای مجازی و جریان دیجیتالی که در اختیار مردم قرارگرفته است مرزهای کشورهای درهم کوبیده شد و حدود سنن مرزبندی و رسوم از بین رفته و دنیا به شکل یک دهکده درآمده است و یک کدخدا می‌خواهد و همه درصدد این هستند که کدخدای این دهکده شوند.

امام‌جمعه مشهد عنوان کرد: بحث جهانی‌سازی ومساله ی سلطه‌ی استکبار در بر کل زمین مطرح است.

آیت‌الله علم الهدی بیان داشت: مسئله جهانی‌سازی برای ما هم برمبنای اعتقاد اسلام و قرآن مطرح است.

وی گفت: ما مسلمانیم با اعتقاد به قرآن اسلام دین جهان است وباید بر کره‌ی زمین حاکم شود و اسلام به‌عنوان نقطه‌ی آرمانی و قانون مدون و رهنمود اصلی حرکت زندگی جمعی است و همه‌ی انسان‌ها یکتا و تحت یک حلال و حرام قرار دارند.

وی با اشاره به آیات الهی افزود: حاکمیت فکری و اندیشه‌ی اعتقادی پیامبر اکرم بایستی بر همه‌ی دنیا مسلط و پایه گیر شود؛ رسالت پیامبر برای یک قرن خاص نبود بلکه برای عموم و در همه‌ی کره‌ی زمین است.

وی اضافه کرد: مسئله‌ی جهانی‌سازی قبل از اینکه برای جهان خواران استکباری کره‌ی زمین مطرح باشد. برای اسلام مطرح بوده؛ اسلام باید جهانی باشد.

وی ادامه داد به اعتراف دشمنان قرن 21 قرن زور و پول نیست؛ قرن فرهنگ و ایدئولوژی اسلامی است که در دنیا حاکم می‌شود.

وی تصریح کرد: غرب اگر بخواهد آقایی خودش را حفظ کند باید این ایدئولوژی را نابود کند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله آمریکا و اروپا با ما انرژی هسته‌ای، منابع طبیعی و نفت نیست؛ مسئله اسلام است؛ تا اسلام هست سازش با آمریکا و اروپا محال است.

وی تأکید کرد: ما ادعای جهانی‌سازی اسلام راداریم تا احکام قرآن، حلال و حرام در دنیا رایج شود و آیین و شریعت دین در تمام دنیا را فراگیر شود.

وی عنوان کرد: استکبار جهانی می‌گوید دنیا مال من است و همه جهان در دست منافع و جولانگاه حاکمیت و قدرت ما قرار گیرد و جهانی‌سازی با آمریکاست.

امام‌جمعه با اشاره به اینکه جهانی‌سازی با کدام برنامه و دکترین سیاسی قرآن در دنیا مسلط شود گفت: دکترین سیاسی مهدویت است که یک دکترین فکری الهی است و همه مسلمانان کره زمین به حضرت مهدی ایمان‌دارند؛ این رسالت پیامبر است که باید در دنیا فراگیر شود و اکثر مسلمانان از مذاهب مختلف معتقدند که حضرت مهدی زنده است و حاکمیت حضرت مهدی نتیجه رسالت پیامبر است که باید تحقق پیدا کند.

امام‌جمعه مشهد با اشاره به نهضت امام خمینی گفت: مردم با پیروی از اندیشه و قیام امام خمینی رژیم پهلوی را ساقط کردند و حضرت امام حکومتی برمبنای دین تشکیل دادند و سینه‌ها در مقابل گلوله پیروز شد.

آیت‌الله علم الهدی افزود: حضرت امام معادلات را در جهان به هم‌ریخت و انقلاب اسلامی سرآغاز یک جریان بود.

وی با اشاره به توافق با آمریکا تصریح کرد: توافق با آمریکا و غرب اصلاً مفهومی ندارد اگر در چشم‌انداز انقلاب بررسی کنیم 26 سال از دفاع مقدس می‌گذرد و مثل سگ اطراف ما را گرفته و پارس می‌کند و جرئت نزدیک شدن را ندارند زیرا ملت ما پیرو دکترین مهدویت است و دنبال جهانی‌شدن اسلام است و دنبال جهانی‌شدن اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: ملت قهرمان ایران قهرمانانه تا الآن در مقابل تمام فتنه‌ها ایستاده است و با ایستادگی در مقابل مشکلات دنیای غرب را به‌زانو درآورده است و همه ملت‌ها پرچم آمریکا را لگد می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب