امروز ۳ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » جناح‌های سیاسی برای رسیدن به اهداف خود با آبروی مردم بازی نکنند/ به دانشجویان بورسیه ظلم شد
کد خبر : 14794
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۴در ۱۲:۰۱ ب.ظ

جناح‌های سیاسی برای رسیدن به اهداف خود با آبروی مردم بازی نکنند/ به دانشجویان بورسیه ظلم شد

نماینده مردم تربت جام درمجلس گفت: در جمهوری اسلامی ارزشی که برای جان و مال افراد در نظر گرفته‌شده برای آبروی افراد هم در نظر گرفته می‌شود بنابراین جناح‌های سیاسی برای رسیدن به اهداف خود نباید با آبروی افراد بازی کنند.

غلامرضا اسد الهی در گفتگو با جام روز با اشاره به بحث بورسیه‌ها گفت: نظام ما یک نظام اعتقادی است بر همین اساس آبروی افراد به‌مثابه خون آن‌هاست.

نماینده مردم تربت‌جام افزود: در جمهوری اسلامی ارزشی که برای جان و مال افراد در نظر گرفته‌شده برای آبروی افراد هم در نظر گرفته می‌شود بنابراین جناح‌های سیاسی برای رسیدن به اهداف خود نباید با آبروی افراد بازی کنند.

وی اضافه کرد: در بحث بورسیه‌ها باید دستگاه‌های نظارتی موضوع را بررسی می‌کردند و اگر تخلفی صورت گرفته بود باید از مسیر دستگاه‌های قضایی پیگیری می‌شد.

وی ادامه داد: برخی از جناح‌های باهدف بهره‌برداری سیاسی قبل از اتمام تحقیقات و صدور حکمی و یا اینکه به نتیجه قطعی برسد که تخلفی در بورسیه‌ها صورت گرفته اقدام به بزرگ‌نمایی این مسئله در روزنامه‌ها کردند.

اسد الهی بیان داشت: اگر تخلفی در دستگاهی اتفاق بیفتد وظیفه دستگاه‌های نظارتی است پیشگیری و یا برخورد کنند اما در قضیه بورسیه‌ها برخی جناح‌های سیاسی با انتشار ارقام متعدد بزرگ‌نمایی کردند تا بتوانند بیشتر نسبت به‌طرف مقابل در رسانه‌ها و روزنامه‌ها خودنمایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مدت‌ها موضوع بورسیه‌ها تیتر اول روزنامه‌ها بود و افرادی را دخیل این موضوع کردند؛ این مسئله مقدار زیادی هزینه و زمان را صرف خود کرد.

وی تصریح کرد: ما باید از چنین مواردی درس بگیریم و کشور را با هزینه‌های کمتر اداره کنیم و سعی نماییم در مسائل سیاسی و جناحی گروه جای عقبه‌های کارشناسی و بررسی‌های کارشناسی را نگیرد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان داشت: باید ملاحظه کنیم تا در همه مسائل دوز سیاسی را بالا نبریم مخصوصاً در دانشگاه‌ها که مقام معظم رهبری مطرح کردند اگر در دانشگاه سیاسی بازی و سیاست زدگی رسوخ کند قطعاً رشد علمی ما کاهش می‌یابد.

وی ابراز داشت: دانشگاه محل تولید علم است و باید مبنای توسعه کشور باشد؛ اگر دچار افت علمی شود قطعاً جایگاه خود را از دست می‌دهد.

نماینده مجلس عنوان کرد: دانشگاه باید محل تبادل افکار، دانش و آگاهی سیاسی باشد ولی نباید محل ساخت‌وساز جریان‌های سیاسی باشد و به‌نوعی سیاسی‌کاری و سیاسی بازی در آن نهادینه شود.

وی تأکید کرد: در این قضیه بورسیه آن‌قدر بزرگ‌نمایی شد که برمبنای آن بزرگ‌نمایی همه به دنبال ادله و اثبات، گناه و جرم و … بودند و بسیاری از موارد عنوان شد که هنوز بنیه کارشناسی و رسیدگی نداشت.

وی با اشاره به وظیفه کمیسیون اصل نود اظهار داشت: در بحث بورسیه‌ها این کمیسیون با بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که میزان تخلف بورسیه‌ها بسیار ناچیز و به‌اندازه نبود که روزنامه‌ها درکشورسروصدا و بزرگنمایی کنند.

وی در پایان با ابراز ناراحتی از ظلمی که به برخی از دانشجویان شد بیان داشت: باید تدبیری اندیشیده شود که این موضوع دوباره تکرار نشود و جناح‌های سیاسی برای پیشبرد اهداف خود با آبروی افراد بازی نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب