امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , خواندنی‌ها , گزارش تصویری , مذهبی » جشن تکلیف ۱۵۰۰ دانش آموز دختر شیعه و اهل سنت در تربت جام برگزار شد
کد خبر : 30430
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶در ۸:۴۰ ب.ظ

جشن تکلیف ۱۵۰۰ دانش آموز دختر شیعه و اهل سنت در تربت جام برگزار شد

همزمان با ایام خجسته میلاد با برکت مولود کعبه حضرت علی (ع) هزار و 500 دانش آموز شیعه و اهل سنت پایه سوم ابتدایی رسیدن به سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

به گزارش جام روز، ۲۱ فرودین همزمان با ایام خجسته میلاد با برکت مولود کعبه حضرت علی (ع) هزار و ۵۰۰ دانش آموز شیعه و اهل سنت پایه سوم ابتدایی رسیدن به سن تکلیف خود را با حضور امامان جمعه، مسئولان اجرایی و والدین در محل مصلی الغدیر تربت جام جشن گرفتند.

در این محفل معنوی پس از اجرای برنامه های دین، نشاط، زندگی توسط علما و پیمان نامه دانش آموزان اولین نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت ائمه جمعه شیعه و اهل سنت اقامه کردند.

محمد رضا کامیابی رئیس آموزش و پرورش تربت جام گفت: به هریک ازدانش آموزان شرکت کننده در جشن تکلیف یک قواره چادر نمازی و بسته فرهنگی با مشارکت اولیا به آنان اهدا شد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشن آموزش احکام نماز، محرم و نامحرم و روش صحیح وضو به صورت شعر و سرود که در ذهن دانش آموزان ماندگار باشد دانست.

رئس اداره آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه امکان حضور همه دانش آموزان شهرستان امکان نبوده است برای مدارس روستایی که در این مراسم حضور نداشتند در محل مدرسه با همین کیفت مراسم جشن تکلیف برگزار می شود.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب