امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » جشن ازدواج ۹۵ زوج مددجو کمیته امداد تربت جام برگزار شد
کد خبر : 30287
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۵در ۸:۲۶ ق.ظ

جشن ازدواج ۹۵ زوج مددجو کمیته امداد تربت جام برگزار شد

در آستانه فرارسیدن فرخنده میلاد حضرت زهرا(س) مراسم جشن ازدواج 95 مددجوی کمیته امداد امام خمینی تربت جام برگزار شد.

به گزارش جام روز، در آستانه فرارسیدن فرخنده میلاد حضرت زهرا(س) مراسم جشن ازدواج ۹۵ مددجوی کمیته امداد امام خمینی تربت جام با حضور فرماندار، مسئولان اجرایی، نظامی و انتظامی ، علما، خیرین و قشرهای مختلف مردم در محل سالن اجتماعات جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

در این محفل شادمانی فرماندار تربت جام با تبریک فرارسیدن تولد حضرت زهرا (س) و ازدواج مددجویان تحت پوشش امداد گفت: ازدواج یک امر ضروری است و ازدواج آسان همراه با ذکر خدا و ائمه اطهار(ع)باشد بدون تردید اثرات مطلوبی را در زندگی می گذارد.

رستمی افزود: اگر زندگی با معصیت خدا آغاز شود برکت نداشته و بخشی از معضلات ناشی در جامعه مربوط به این نوع ازدواج ها می باشد.

وی اضافه کرد: ازدواج امری مقدس است و نباید با معصیت خدا آلوده شود و برگزاری ازدواج آسان در زندگی اثر گذار است و جوانان زندگی را باید پاک، منزه ، بی آلایش وبدون هیچ گونه مکروهی آغاز کنند.

در ادامه امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به اهداف ازدواج در اسلام گفت: هدف از ازدواج ایجاد آرامش است و اگر زندگی را آرام نکردید لذتی در کار نخواهد بود.

حجت الاسلام علی پیرنیا افزود: برای لذت زندگی جلب رضایت طرفین لازم و ظروری است و نباید ارزش ها را در زندگی به ضد ارزش تبدیل و منجر به اختلافات می شود.

وی با اشاره به جمعیت مجرد زیست کشور تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر از جمعیت کشور به صورت مجرد و مستقل از خانواده زندگی می کنند که این امر تبعات جبران ناپذیری در جامعه می گذارد.

پیرنیا با اشاره به دلایل مجرد زیستی جوانان بیان داشت: نبود عشق در بستر خانواده و عدم اطمینان به یکدیگر از عوامل تاثیر گذار در مجرد زیستن است و راه برون رفت از این فضا  بازگشت به سمت معنویت می باشد.

امام جمعه موقت تربت جام تاکید کرد: در زندگی داشتن علم ملاک نیست مهم اطمینان طرفین است که در لذت زندگی مفید است و انتظار در زندگی از عشق بالاتراست.

همچنین رئیس کمیته امداد تربت جام گفت: از ابتدای سال جاری تعداد ۵۰۰ نوع عروس تحت پوشش کمیته امداد با برگزاری جشن ازدواج آسان زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

شاکربرابادی افزود: برای هر نو عروس جهیزیه تحویل و جهت اشتغال همسران آنان مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات با کار مزد چهار صد پرداخت شده است.

در پایان مراسم به نوعروسان مبلغ ۲۰ میلیون ریال وجه نقد اهدا شد.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب