امروز ۲۰ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » تکدی گری جرم و با برخورد قضایی مواجه می شوند
کد خبر : 33832
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۶در ۶:۵۳ ب.ظ

تکدی گری جرم و با برخورد قضایی مواجه می شوند

معاون فرماندار تربت جام گفت: باتوجه به اینکه در طرح ساماندهی متکدیان چندین بار به آنان تذکر و تعهد کتبی گرفته شده کسانی که اقدام به تکدی گری کنند مجرم و با برخورد قضایی مواجه می شوند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت ازحقوق شهروندی، عفاف و حجاب که در فرمانداری برگزار شد گفت: باتوجه به اینکه در طرح ساماندهی متکدیان چندین بار به آنان تذکر و تعهد کتبی گرفته شده کسانی که اقدام به تکدی گری کنند مجرم و با برخورد قضایی مواجه می شوند.

شافعی افزود: تکدی گری یک معظل اجتماعی که نیازمند برخورد های فرهنگی و در آخرین مرحله قضایی است که در هفته آینده به صورت جدی توسط دستگاه های مربوطه اقدام به جمع آوری و ساماندهی این افراد می شود.

وی با اشاره به فراررسیدن فصل سرما تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان فاقد گرمخانه می باشد و احتمال رسیدن سرمای زود رس در منطقه ظرف ۲۰ روز آینده با مجوز مقام قضایی کلیه کارتن خواب ها و معتادان متهاجر جمع آوری و به مراکز نگهداری منتقل می شوند.

معاون فرماندار با اشاره به فرهنگ حاکم بر جامعه خاطرنشان کرد: ورود فرهنگ غربی و انتشار فیلم های مستهجن در سال های گذشته باعث شده است امروز جوانان با مشکلات عدیده مواجه و اگر برنامه ریزی نشود در آینده نزدیک مشکلات بسیاری در حوزه های اجتماعی خواهیم داشت.

شافعی با اشاره گسترش روز افزون رسانه ها و شبکه های اجتماعی ادامه داد: با توجه به ایجاد رسانه های جدید و ورود جوانان به عرصه فضای مجازی و نبود قانون مدون و جامع برای برخورد با متخلفان از آسیب ها عرصه فرهنگ عمومی است که به تازگی در قوه قضایی برای برخی از رفتارها اعلام جرم شده و پلیس فتا مسئولی رسیدگی به این جرائم است.

وی ابرازداشت: علیرغم همه نگرانی های که در حوزه فرهنگ این شهرستان وجود دارد وضعیت تربت جام نسبت به کشور بسیار مناسب تر است که اگر مراقبت نشود نگران کننده خواهد شد.

معاون فرماندار تربت جام با اشاره به سیاست دولت برای پاسخ به مشکلات در شبکه اجتماعی عنوان کرد: بر اساس ابلاغ هیچ دستگاه دولتی مجاز به راه اندازی گروه یا کانال پاسخگویی نیست و دستگاه می توانند با ارتباط گیری با رسانه ها و خبرنگاران پاسخگوی مشکلات مطرح شده مردم باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب