امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » سیاسی » توهین سناتور عصبانی به ظریف/ دعوت به مناظره
کد خبر : 12382
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۷:۲۷ ب.ظ

توهین سناتور عصبانی به ظریف/ دعوت به مناظره

در پی اظهارات روز گذشته محمد جواد ظریف در دانشگاه نیویورک، سناتور تام کاتن با عصبانیت به وزیر خارجه ایران حمله کرده و به انتقاد شدید از وی پرداخت.

به گزارش جام روز، اظهارات وزیر خارجه ایران در دانشگاه نیویورک، موجب عصبانیت سناتور تام کاتن شده است.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه ان بی سی نیوز آمریکا (NBCNews) نوشت: سناتور تام کاتن با عصبانیت به وزیر خارجه ایران حمله کرده و به انتقاد شدید از وی پرداخت.

کاتن که مبتکر نامه ۴۷ سناتور آمریکایی به مقامات ایران بوده، ظریف را فردی “بزدل” خوانده و وی را به بحث و مناظره درباره قانون اساسی آمریکا فراخوانده است.

 

 

ظریف طی سخنرانی دیروز خود در دانشگاه نیویورک گفته بود تحریم‌ها پس از تصویب قطعنامه‌ای تحت فصل شورای امنیت سازمان ملل برداشته خواهند شد، خواه تام کاتن این را دوست داشته باشد و خواه خیر.

وزیر خارجه ایران درمورد احتمال نقض توافقنامه احتمالی بین ایران و ۱+۵ در دولت بعدی آمریکا نیز اظهار داشت: تام کاتن این را نمی‌داند، اما شما خوب می‌دانید که آمریکا این ریسک را نمی‌کند که با نقض این توافقنامه خودش را منزوی کند.

 

 

این سناتور جمهوری خواه در حساب کاربری خود در توئیتر به ظریف پیشنهاد داده که در واشنگتن دیدار و درباره آنچه “سوابق ایران در استبداد، ترور و خیانت” می خواند، مناظره کنند.

وی در اظهاراتی توهین آمیز نوشته، وزیر خارجه ایران ممکن است درخواستم را رد کند، چراکه تصمیم ظریف برای پنهان شدن در آمریکا در زمان جنگ ایران و عراق از “شخصیت بزدل” وی حکایت دارد.

 

 

 

 

دیدگاهها (۱)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب