امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » تولیدات زنان کار آفرین تربت جام به استاندارد برسد تا بتواند رقابت کند
کد خبر : 28313
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۵در ۱۱:۲۰ ق.ظ

تولیدات زنان کار آفرین تربت جام به استاندارد برسد تا بتواند رقابت کند

همسر معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه گفت: تولیدات زنان کار آفرین تربت جام باید به استانداردهای لازم برسد تا بتواند در بازارها رقابت کند.

به گزارش جام روز، رحیم پور همسر معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه و عضو انجمن همسران دیپلمات این وزارتخانه در جمع زنان کارآفرین و فعالین اجتماعی تربت جام که در سالن همایش های فرمانداری با حضور فرماندار، نماینده مجلس و مسئول کمیته بانوان فرمانداری برگزار شد گفت: تولیدات زنان کار آفرین تربت جام باید به استانداردهای لازم برسد تا بتواند در بازارها رقابت کند.

رحیم پور افزود: زنان کارآفرین تربت جام با استعداد و توانمندی که دارند و این تجربیات زیبایی را که کسب کرده اند رابه جامعه انتقال دهند که می تواند کار سازباشد.

همسر معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه تاکید کرد:مسئولان توانمندی و استعدادهای درخشان زنان کار آفرین را با درک درست به بالفعل برساند.

وی اضافه کرد: در برپایی اولین نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی بانوان از زنان کارآفرین این شهرستان حتما دعوت به عمل خواهد آمد تا تولیدات خود را عرضه کند.

در ادامه علی رستمی فرماندار تربت جام گفت: زنان تربت جام ظرفیت های بی بدیل و نا شناخته ای دارند که به دنبال کشف آنها هستیم.

وی افزود: تقویت گروهی زنان کار آفرین از اولویت های راهبردی در بخشهای مختلف اجتماعی ، عاطفی و فرهنگی شهرستان است.

رستمی تصریح کرد: کارگاه فرش دست باف شهر صالح آباد و روستای بزد به عنوان پایلوت کشوری مطرح است که در دوسال قبل فرش ها یه صورت غیر استاندارد در منازل بافته می شد.

فرماندار تربت جام بیان داشت: فرش های تولیدی این کارگاه اول به فروش می رسد و بعد تولید می شود و کارگاه تولیدی البسه در مهمانشهر با نگاه صادرات به ترکیه تولیدات دارد.

وی خاطرنشان کرد: خلا بازارفروش صنایع دستی زنان کار آفرین در شهرستان محسوس است.

رستمی تاکید کرد: هیچ اداره ای حق ندارد کار آموزش فنی و حرفه ای داشته باشد که شدیدا جلوی آن را می گیریم کار آموزش باید تز کانال مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دنبال شود و گواهینامه معتبر به کارآموزان تحویل گردد.

فرماندار تربت جام عنوان کرد: زنان کار آفرین باید در مسائل سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و حوزه قدرت اثرگذار باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب