امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » تقدس بسيجي به خاطر ایجاد موازنه قدرت، مقاومت، روحيه استکبار ستيزي و ياري مظلوم است
کد خبر : 28442
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۵در ۱۲:۰۲ ب.ظ

تقدس بسيجي به خاطر ایجاد موازنه قدرت، مقاومت، روحيه استکبار ستيزي و ياري مظلوم است

فرمانده سپاه تربت جام گفت: تقدس تفکر ناب بسيجي به خاطر ایجاد موازنه قدرت، مقاومت، روحيه استکبار ستيزي و ياري مظلوم است که دشمن ‌شناسي، ظلم ‌ستيزي، ولايتمداري و خدمتگزاري جزء اساسي ترين خصوصيات بسيجيان متعهد، انقلابي و صادق است.

ابوطالب جوان فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: هفته بسيج فرصت مغتنمي است براي تبيين رشادت ها وعمق فرهنگ و تفکر ناب اسلامي که بر گرفته از نهضت سرخ حسينيِ در امتداد عاشوراست.

وی با گراميداشت ياد و خاطره 630 شهيد شهرستان و تقارن هفته بسيج با اربعين حسيني افزود: تقدس تفکر ناب بسيجي به خاطر  ایجاد موازنه قدرت، مقاومت، روحيه استکبار ستيزي و  ياري مظلوم است.

جوان با اشاره به اين مطلب که بسيج شيعه و اهل سنت ندارد تصريح کرد: دشمن ‌شناسي، ظلم ‌ستيزي، ولايتمداري و خدمتگزاري جزء اساسي ترين خصوصيات بسيجيان متعهد، انقلابي و صادق اين شهرستان است.

فرمانده سپاه تربت جام عنوان کرد: با اجراي بيش از 100 برنامه با شعار« بسيج؛ انقلابي گري و خدمتگزار» در هفته بسيج از روز يکشنبه 30 آبان به نام ” بسيج پژواک نداي زينب” خاطرنشان کرد: راهپيمايي بسيجيان و هيأت هاي مذهبي در جوار تربت پاک پنج شهيد گمنام بوستان معلم آغاز مي شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاري 10 يادواره شهدا و 12 آبروي محله و ديدار با خانواده معظم شاهد و ايثارگر در طول اين هفته را در راستاي ترويج فرهنگ و ايثار و شهادت و تکريم و تجليل از خانواده شهدا در دستور کار است.

جوان بیان داشت: به رغم تبليغات منفي دشمن که قصد دارد نسل جديد را از اين فرهنگ غني و تفکر جهادي و انقلابي دور نگه دارد اما جوانان رشيد ايران اسلامي در آن سوي مرزها با جانفشاني از حيثيت و آبروي اسلام و قرآن دفاع مي کنند.

فرمانده سپاه تربت جام از غريب بودن جايگاه شهداي گمنام در مجموعه دانشگاهي انتقاد کرد و ابراز داشت: شهدا با گذشت از جان و مالشان ضمن تثبيت اقتدار و امنيت ايران اسلامي و اثرگذاري در پيشرفت و تعالي انقلاب همواره در مقاطع حساس و سخت با خنثي‌سازي توطئه‌هاي فراروي کشور‌ راهگشاي بسياري از مشکلات و بحران ها بوده اند.

وي هدف از تشکيل بسيج را بيمه کردن انقلاب و نظام اسلامي در مقابل طوفان هجمه هاي دشمن بويژه عرصه‌هاي راهبردي و جنگ اقتصادي دانست و ادامه داد: افتتاح چندين کارگاه خياطي در روستاها ،4 مسجد، پايگاه هاي مقاومت بسيج، پروژه زنبورعسل و توزيع بسته هاي فرهنگي در مناطق محروم در راستاي اجراي طرح هاي محروميت زدايي و رشد و بالندگي اقتصاد مقاومتي در طول هفته در دستور کار است.

جوان گفت: گردهمايي بزرگ بسيجيان «شکوه مقاومت» روز تشکيل بسيج مستضعفين در پنجم آذرماه، صبحگاه مشترک نظامي و بسيج مردمي،نشست هاي روشنگري، گلباران و عطرافشاني مزار شهدا، ديدار با امامان جمعه تشيع و تسنن، همايش حجاب و عفاف و “ما زنده ايم”و…. را از ديگر برنامه هاي هفته بسيج در تربت جام مي باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب