امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » تشکلها و گروه های فرهنگی نسبت به مسائل و اتفاقات حساس و دقیق باشند
کد خبر : 33292
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۰۰ ب.ظ

تشکلها و گروه های فرهنگی نسبت به مسائل و اتفاقات حساس و دقیق باشند

امام جمعه تربت جام بیان داشت: امت بی تفاوت و متفرق از بی نمازان هم بدتر هستند و تشکلها و گروه های فرهنگی باید نسبت به مسائل و اتفاقات حساس و دقیق باشند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام طاهری امام جمعه تربت جام در جمع جوانان فعال فرهنگی این شهرستان به اهمیت مسائل فرهنگی و سیاسی پرداخت و گفت: برادران و خواهران مراقب باشند گرفتار غیبت سیاسی که موجب تخریب افراد می باشد، نشوند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به مسائل پیرامون جابجایی مدیران بیان داشت: امت بی تفاوت و متفرق از بی نمازان هم بدتر هستند و تشکلها و گروه های فرهنگی باید نسبت به مسائل و اتفاقات شهرستان حساس و دقیق باشند.

وی با پرداختن به دلایل مخالفت با تغییر مدیران یادآور شد: وقتی  مسئولان از امامان جمعه توقع همکاری وهمراهی دارند پس چرا در جابجایی مدیران حاضر به مشورت با ائمه جمعه نیستند و آنها را نسبت به لزوم تغییرات توجیح نمی کنند تا از توان تربیون های نماز جمعه و جماعات برخوردار شوند.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: انتصابات حق رئیس شورای اداری میباشد و امام جمعه در عزل و نصب ها دخالت نمی کند و علاقه ای به این امر ندارد و اعلام عمومی مخالفتش با تغییرات بدلیل روشن شدن ذهن مردم است که انتخاب افراد منتخب بدون نظر امام جمعه بوده و اگر مسئولی کوتاهی کرد امام جمعه نقشی نداشته است.

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: وظیفه وتکلیف هر فرد وبخصوص یک طلبه این است که اگر یک نفر دارای حسن وخوبی هایی هست عیبش را به او تذکر دهد تا اصلاح کند و این امر در راستای اصلاح اموراست.

وی با اشاره به نحوه انتقاد از مدیران عنوان داشت: فرماندار تربت جام پرورش یافته در نظام اسلامی می باشد و برایش هزینه ها بسیاری شده است واجازه نداریم وی را که شخصی متدین ، دارای خانواده دینی، با تجربه، صبور و دربرخورد با مردم خوش اخلاق است را  تخریب کنیم و اگر کسی به دنبال تخریب باشد به ما ارتباطی ندارد.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: در بسیاری از کارها فرماندار را حمایت وتقویت کرده و گمان می کردیم که وی در تغییرات تقصیری ندارد وتصمیم گیری با افراد  دیگر است و وقتی متوجه شدیم شخصا تصمیم به تغییر مدیران گرفته به لحاظ اینکه این حرکت را به صلاح جامعه و دولت جدید نمی دانستیم با وی مخالفت کردیدم تا این روند اصلاح شود.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به انتخاب نشدن کابینه جدید واحتمال تغییرات در مدیران استانی خاطرنشان کرد: انتقاد به اصل تغییرات نیست بلکه عنوان می شود مسئولان صبوری کنند تا کابینه جدید مستقر شده و تغییرات استانی صورت پذیرد و دست مدیران جدید برای جابجایی مدیران شهرستان باز باشد این به نفع و حق اصلاح طلبان است که با کسانی کار کنند که قبولشان دارند واستفاده از خلاء موجود وتغییر مدیران بر خلاف اصول مدیریتی است.

امام جمعه تربت جام متذکر شد: حکومت متعلق به مردم است و مسئولان و امام جمعه خادم ملت هستند؛ پس باید بگونه ای رفتار کنند تا مردم ترسی از گفتن حق نداشته وحس نکنند رعیت مسولانند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به فرمان آتش به اختیار افزود: آتش به اختیار یعنی انسجام نیروهای انقلابی که در برابر تخلف ساکت نباشند تا مسئولان رده بالا برای این شهرستان مسئولان قوی در نظر بگیرند و این امر با حضور جوانان درعرصه ها مختلف اجتماعی محقق می شود.

وی با انتقاد از کسانی که تمام بحث های شهرستان را مذهبی جلوه می دهند بیان داشت: افراطیون در هر جبهه ای که باشند به آنان اجازه فعالیت نخواهیم داد و آنان بدانند برادران اهل سنت شهروندان درجه یک هستند و همه باید حافظ خون و جان یکدیگر باشیم.

امام جمعه تربت جام تاکید کرد: بدنه شهر باید زنده و پویا نگه داشته شود و مراقب باشیم فریب حرف های اصول گرایان و اصلاح طلبانی  که با این الفاظ نان می خورند را نخوریم.

حجت الاسلام طاهری با انتقاد از عملکرد گذشته مدیران گفت: متاسفانه تربت جام با توجه به داشتن نیروهای توانمند و خوش فکر در استان کمترین کرسی در تصمیم گیری را دارد و حتی یک مدیر کل از تربت جام در استان دیده نمی شود و باید برنامه ریزی شود تا جوانان جسور این جایگاه ها را کسب کنند.

در پایان جلسه  امام جمعه به پرسش های شرکت کنندگان پیرامون مسائل روز شهرستان و به ویژه جابجایی مدیران پاسخ داد.

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب