امروز ۲۳ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » بیش از شش هزار کیلوگرم مواد غدایی غیر استاندارد در تربت جام معدوم شد
کد خبر : 33755
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۶در ۵:۰۳ ب.ظ

بیش از شش هزار کیلوگرم مواد غدایی غیر استاندارد در تربت جام معدوم شد

رئیس مرکز بهداشت تربت جام گفت: از ابتدای سال بیش از شش هزار و 560 کیلوگرم مواد غدایی در تربت جام توسط کارشناسان بهداشت محیط کشف، جمع آوری و معدوم شده است.

محمد رحیمیان رئیس مرکز بهداشت تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: از ابتدای سال جاری بیش از شش هزار و ۵۶۰ کیلوگرم مواد غدایی در تربت جام توسط کارشناسان بهداشت محیط کشف، جمع آوری و معدوم شد.

رحیمیان افزود: در طی همین مدت بالغ بر ده هزار و  ۸۱۹ بازدید توسط کارشناسان مراکز تهیه و نوزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهری و بین راهی صورت گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت آب شرب شهرستان تصریح کرد: درطی همین مدت هشت هزار و ۴۹۳ مورد آب شرب شهرستان کولر سنجی و نمونه برداری برای آزمایش های میکروبی وشیمیایی انجام گرفته است که هیچ گونه موردی مشاهده نشده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی تربت جام تصریح کرد: برای فعالیت افراد در مشاغل مختلف هزار و ۹۲۰ کارت بهداشت صادر و همچنین به ۶۰۰ شکایت مردمی در خصوص تخلفات بهداشتی صنوف رسیدگی شده است.

رحیمیان خاطر نشان کرد: آب آشامیدنی شهرستان تربت جام از لحاظ کیفیت مشکلی ندارد و دستگاه های اتومات اقدام به کولر زنی می کند و در تمام آزمایش های شیمیایی و میکروبی از استاندارد کافی برخوردار است.

وی ادامه داد: متاسفانه منطقه با کمبود منابع آبی مواجه است که این کمبود منابع گاهی باعث می شود مردم به منابع آبی غیر ایمن مراجعه کنند و دچار مشکلات وبیماری شده اند.

رئیس مرکز بهداشت تربت جام با اشاره به شکایت ها مردمی در خصوص عبور ومور حیوانات در معابر یادآور شد: براساس قانون در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر پرورش و نگهداری دام و طیور ممنوع است و شهرداری ها باید از عبور و مرور حیوانات در معابر جلوگیری کند.

رحیمیان ادامه داد: در خصوص سگ های ولگرد در روستا و شهرها مسئولیت جمع آوری بر عهده شهرداری ودهیاری ها است و مرکز بهداشت نظارت بر دفع بهداشتی این لاشه ها دارد.

وی ابراز داشت: شهروند می توانند تخلفات بهداشتی شامل بهداشت محیط، توزیع اقلام غیر بهداشتی و … را از طریق سامانه ۱۹۰ اعلام نمایند تا کارشناسان به منطقه اعزام شوند و از خطرات احتمالی بیشتر جلوگیری شود.

رئیس مرکز بهداشت تربت جام بیان داشت: حفظ سلامت افراد ومحیط خط قرمزی است که باید توسط همه فعالین و شهروندان رعایت شود و با همکاری دادستانی فضای امن برای مردم ایجاد و در برخورد با متخلفان  کوتاه نخواهیم آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب