امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان , اخبار ورزشی شهرستان , ورزشی » بقای فوتبال عربستان در گرو ترحم ایران
کد خبر : 24483
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۶:۴۵ ق.ظ

بقای فوتبال عربستان در گرو ترحم ایران

در چاچوب هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب تراکتورسازی تبریز در مقسط به دیدار الهلال عربستان می رود.

به گزارش جام روز، به نقل از خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان هفته ششم و  آخرین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از روز سه شنبه با برگزاری دیدار تیم های ملبورن ویکتوری- گامبا اوزاکا و سوون سامسونگ و شانگهای SIPG  آغاز و با پایان بازی تیم های گروه B به اتمام می رسد، اما نکته مهم دیدارهای این  هفته لیگ قهرمانان آسیا، تقابل نمایندگان ایرانی و سعودی است زیرا که صعود تیم های ذوب آهن و تراکتورسازی کشورمان به مرحله بعد قطعی شده اما هنوز هیچ تیم عربستانی مجوز حضور در جمع 16 تیم پایانی را کسب نکرده و سعودی ها برای حضور در مرحله حذفی می بایست از سد یوزپلنگان ایرانی بگذرند.

گروهA: در نخستین گروه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، تیم های لوکومویتو ازبکستان و النصر امارات در رده های اول و دوم قرار دارند و پس از این 2 تیم الاتحاد عربستان سوم است و سرانجام سپاهان با 3 امتیاز قعر نشین این گروه و همچنین تنها نماینده حذف شده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا است.

سپاهان ایران- الاتحاد عربستان
سپاهان تنها تیم حذف شده ایران در این گروه به طور قطع برای حفظ آبرو فوتبالی کشورمان مقابل شاگردان احمد عبدالحنیف قرار می گیرد و درصدد آن است تا بتواند دومین برد خود در این رقابت ها را کسب کند  اما از سویی دیگر الاتحاد هم وضعیت چندان خوبی ندارد و با کسب تنها 6 امتیاز در رده سوم است.

زردپوشان دیار نصف جهان با هدایت مربی جدیدشان در 2 هفته‌ گذشته لیگ برتر ، مقابل تیم های نفت تهران و گسترش فولاد به پیروزی دست یافتند و درصدد آن هستند تا با شکست  نماینده سعودی  این تیم را از حضور در مرحله بعدی منع کنند.

1-    لوکوموتیو ازبکستان- 9 امتیاز
2-    النصر امارات- 8 امتیاز
3-    الاتحاد عربستان- 6 امتیاز
4-    سپاهان ایران- 3 امتیاز

برنامه بازی های گروهA  به شرح زیر است:
سپاهان ایران- الاتحاد عربستان
لوکوموتیو ازبکستان- النصر امارات
تمامی دیدارهای این گروه از ساعت 19:30 دقیقه برگزار خواهد شد.

گروه B: در این گروه صعود تیم های ذوب آهن ایران و لخویای قطر قطعی شده و النصر عربستان هیچ شانسی برای حضور در جمع 16 تیم برتر این مسابقات نخواهد داشت.

ذوب آهن در حال حاضر با 11 امتیاز صعود خود به مرحله بعد را قطعی کرده و برای صدرنشینی تنها به یک تساوی مقابل شاگردان کاندا نیاز دارد اما النصر اکنون با پنج امتیاز در رده سوم قرار دارد  و در فاصله سه امتیازی لخویا است.

پس از گذشت پنج هفته از رقابت های لیگ قهرمانان ، تفاضل گل النصر 6- است و شاگردان مایکل لادروپ تفاضل  5 + دارند و به نظر نمی‌رسد نماینده سعودی ها بتواند 10 گل وارد دروازه سبزپوشان اصفهانی کند و لخویا نیز مقابل بنیادکار ازبکستان شکست بخورد به هر حال با این تفاسیر النصر نیز از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده است.

1-    ذوب آهن ایران- 11 امتیاز
2-    لخویای قطر- 8 امتیاز
3-    النصر عربستان- 5 امتاز
4-    بنیادکار ازبکستان-2 امتیاز

برنامه بازی های گروه B به شرح زیر است:
النصر عربستان- ذوب آهن ایران
لخویای قطر- بنیادکار ازبکستان
تمامی دیدارهای این گروه از ساعت 21:45 دقیقه برگزار خواهد شد.

تراکتورسازی ایران- الهلال عربستان
بازی مرگ و زندگی برای سعودی ها

گروه C: در سومین گروه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ، تراکتورسازی ایران با 12 امتیاز صعود خود را به عنوان تیم نخست به مرحله بعد قطعی کرده و پس از این تیم ، الهلال عربستان با 8 امتیاز در رده دوم و پاختکور ازبکستان و الجزیره امارات سوم و چهارم هستند.

تقابل شاگردان قلعه نویی با الهلالی ها برای تراکتورسازان بازی تشریفاتی محسوب می شود اما این دیدار برای نماینده عربستان ، بازی مرگ و زندگی است زیرا فاصله امتیازی شاگردان دونیس و نماینده ازبکستان تنها یک امتیاز است و اگر آبی پوشان عربستانی مانند دیدار گذشته مقابل تراکتورسازی شکست بخورند و شاگردان نومان خاسانوف از سد الجزیره بگذرد ، آنگاه سومین نماینده عربستانی هم از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی خواهد کرد و پاختاکور همراه با تراکتورسازی به مرحله بعدی صعود خواهند رفت.

1-    تراکتورسازی ایران-12 امتیاز
2-    الهلال عربستان-8 امتیاز
3-    پاختاکور ازبکستان-7 امتیاز
4-    الجزیره امارات-1 امتیاز

برنامه بازی های گروه C به شرح زیر است:
تراکتورسازی ایران- الهلال عربستان
پاختاکور ازبکستان- الجزیره امارات

گروهD : در چهارمین گروه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ،الجیش قطر با کسب 10 امتیاز در رده نخست است و پس از این تیم العین امارات با 7 و الاهلی عربستان با 6 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند و در قعر جدول نیز نسف قارشی با پنج امتیاز حضور دارد.

در این گروه صعود الجیش به احتمال زیاد قطعی شده و بین 3 تیم دیگر العین ، الاهلی و نسف قارشی یک تیم دیگر همراه با شاگردان صبری لاموشی به دور بعد صعود می کنند.

الاهلی عرستان با هدایت کریستین گراس ، شاید محتمل ترین تیم سعودی برای صعود به دور حذفی است و باید دید آیا سبزپوشان عربستانی می توانند از سد الجیش قطر بگذرند یا خیر؟

1-الجیش قطر 10 امتیاز
2-العین امارات-7 امتیاز
3-الاهلی عربستان- 6 امتیاز
4-نسف قارشی- 5 امتیاز

برنامه بازی های گروه D به شرح زیر است:
الاهلی عربستان- الجیش قطر
العین امارات- نسف قارشی ازبکستان

تمامی دیدارهای این گروه از ساعت 21:30 برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب