امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری نخستین همایش ملی خنیاگران در تربت جام
کد خبر : 33191
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۶در ۱:۱۱ ب.ظ

برگزاری نخستین همایش ملی خنیاگران در تربت جام

رئيس اداره ارشاد اسلامي تربت جام گفت: نخستین همایش ملی خنیاگران با حضور وزیر و معاونان فرهنگ وارشاد اسلامی به میزبانی شهرستان تربت جام برگزار می شود.

به گزارش جام روز، نعمت الله فیاض رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد همایش خنیاگران جام  که با حضور روسای اداره ها و هنرمندان در فرمانداری برگزار شد گفت:نخستین همایش ملی خنیاگران با حضور وزیر و معاونان فرهنگ وارشاد اسلامی ، نخبگان حوزه۸ فرهنگ وهنر نیمه اول شهریور به مدت دو روز به میزبانی شهرستان تربت جام برگزار می شود.

فیاض افزود: یکی از ظرفیت ها وبرجستگی های غنی تربت جام وجه خوب هنرمندان این خطه در حوزه موسیقی مقامی و بازیهای آئینی در عرصه بین المللی است که تا کنون خوش درخشیده اند.

وی تصریح کرد: همایش خنیاگران جام در راستای نکوهداشت  پنج هنرمند و چهره بین المللی سرور احمدی، پور عطایی، دور پور، عسکریان و نی نواز که به رحمت حق پیوستند و تجلیل از ۱۲ هنرمند پیش کسوت که عنوانین جهانی دارند برگزار می گردد.

رئیس ستاد همایش ملی خنیاگران جام یادآور شد: یکی از نکات برجسته این همایش بحث علمی است که در حوزه موسیقی مقامی وبازی های آئینی خواهیم داشت که محققان وپژوهشگران با ارائه مقاله نقاط ضعف، قوت و آسیب های این حوزه را بررسی تا به اتفاقات خوشایندی برسیم.

فیاض خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مطالبات هنرمندان این خطه ادامه عملیات ساختمانی دو پروژه مهم فرهنگی وهنری پژوهشکده موسیقی و مجتمع فرهنگی هنری می باشد که در حاشیه مسکن مهر تربت جام نیمه کاره رها شده است.

در ادامه معاون فرماندار تربت جام با اشاره به همایش ملی خنیاگران جام گفت: هنر موسیقی مقامی و بازی های آئینی نیازمند توجه خاص وجدی دارد که تاکنون در این حوزه بی مهری شده است.

احمد شافعی با اشاره به مشکلات مالی و معیشتی هنرمندان افزود: متاسفانه در حوزه معیشتی هنرمندان هیچ گونه توجهی نشده و وضعیت برخی از آنه که برند جهانی دارند به گونه ای است که خجالت می کشیم که عنوان کنیم وضعیتش را که برای یک کار ساده دچار مشکل مالی شده است.

وی تصریح کرد: دولت در پرداخت تسهیلات برای هنرمندان از صندوق کارآفرین امید در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری مشکلی ندارد و دستش باز است.

معاون فرماندار تربت جام خاطرنشان کرد:  برگزاری نخستین همایش خنیاگران با نگاه علمی قابل ستایش است و کلیه دستگاه های فرهنگی شهرستان ستاد همایش را همراهی خواهند کرد تا میراث هنری منطقه در سطح جهانی وملی حفظ واجیا گردد.

 

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب