امروز ۱۷ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری مجمع علمای تقریبی اهل سنت در شهرستان تلفیقی تربت جام
کد خبر : 34350
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۶در ۱۲:۴۸ ب.ظ

برگزاری مجمع علمای تقریبی اهل سنت در شهرستان تلفیقی تربت جام

دبير نشست مجمع چهره ها و علماي تقريبي شيعه و اهل سنت تربت جام گفت: به منظور بهره گيري از ظريفت چهره هاي تقريبي مناطق تلفيقي برای تقويت روحيه وحدت و همگرايي ملي و مذهبي مجمع چهره ها و علماي تقريبي شيعه و اهل سنت تربت جام برگزار مي شود.

هاشم بهرامی نیا دبیر نشست مجمع چهره ها و علمای تقریبی شیعه و اهل سنت تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به برگزاری این مجمع در شهرستان گفت: به منظور بهره گیری از ظریفت تبلیغی چهره های تقریبی مناطق تلفیقی در مناسبت های ملی و مذهبی در طول سال در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، مبارزه با جریان های افراطی و تقویت روحیه وحدت و همگرایی ملی و مذهبی براساس منویات مقام معظم رهبری برگزار می شود.

بهرامی نیا با اشاره به اهداف این گونه برنامه های تلفیقی افزود: استفاده از ظرفیت های علمی و فرهنگی چهره های تقریبی اهل سنت، حمایت از فعالیت های آنان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی، ایجاد همگرایی وحدت وگسترش فرهنگ تقریب بین عموم مسلمانان و علمای اهل سنت و جلوگیری از تند روی بسیاری از عالمان از جمله اهداف برگزاری این مجمع است.

وی تصریح کرد: افزایش اعتماد و مشارکت مردم در مناطق سنی نشین کشور و مبارزه با حرکت های فرقه گرایانه جریان های تلفیقی و رشد روز افزون نگرش و رویکرد تقریب از دیگر برنامه های اجرای این مجمع می باشد.

دبیر اجرای مجمع علمای تقریبی شیعه و اهل سنت تربت جام خاطرنشان کرد: به کارگیری توان چهره های تبلیغی شیعه و اهل سنت برای مقابله با جریان های تکفیری و نفوذ افکار جریان های ضد شیعه و اهل سنت در منطقه که می تواند باعث وحدت و همدلی علمای جهان اسلام شود.

بهرامی نیا عنوان داشت: تا کنون ۳۷ چهره برجسته شیعه و اهل سنت که نگاه تقریبی دارند همکاری خودشان را با این مجمع اعلام و به صورت ماهانه در جلسات مجمع شرکت می کنند.

وی تاکید کرد: اعزام چهره های تلفیقی به مساجد ومراکز دینی به صورت مستمر انجام می شود که در هفته وحدت و دهه فجر رونق بیشتری دارد و  تشکیل مجمع به صورت سه ماه صورت می گیرد تا تبادل نظر اتفاق بیافتد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب