امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری جشن ها منوط به دریافت مجوز قانونی است
کد خبر : 32789
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۶در ۲:۳۸ ب.ظ

برگزاری جشن ها منوط به دریافت مجوز قانونی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام گفت: برگزاری جشن ها منوط به دریافت مجوز می باشد و عدم توجه به قوانین موجب اعتراض شهروندان و خلاف قانون است.

به گزارش جام روز، نعمت الله فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی که در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد با انتقاد از عملکرد بعضی دستگاه های اجرایی برگزار کننده جشن ها بدون مجوز از این اداره گفت: برگزاری جشن ها منوط به دریافت مجوز می باشد و عدم توجه به قوانین موجب اعتراض شهروندان و خلاف قانون است.

فیاض با اشاره به برگزاری جشن غیر متعارف در جوار مزار شهدای گمنام بوستان معلم افزود: اجرای جشن ها در سطح شهرستان باید با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوانمند برگزار شود که مشکلات بعدی برای متصدیان جشن بوجود نیاورد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری با موضوع آتش به اختیار تصریح کرد: اجرای کارهای فرهنگی در سطح شهرستان باید تمیز و قانونی باشد واجرای هر برنامه فرهنگی که زیر نظر این اداره نباشد وجاهت قانونی نداشت و برابر مقرارت با متخلفان برخورد می شود.

در ادامه حجت الاسلام زاهدی رئیس ارداره تبلیغات اسلامی با قدرانی از حرکت ارزشی و فرهنگی بانوان در اجرای راهیپمایی عفاف وحجاب گفت: مراسم معنوی اعتکاف با محوریت معرفت مهدویت با عنوان «برای حضورش معتکف می شویم» با حضور دانش آموزان، دانشجویان وطلاب در روزهای ۲۹لی ۳۱ مرداد به مدت سه شبانه روز در مجل مسجد موسی بن جعفر (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام زاهدی با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت صادق آل محمد(ع) و تبریک دهه کرامت تاکید کرد: ادارات دولتی ونهادهای مردمی درایام شهادت امام صادق (ع) و همچنین دهه کرامت نسبت به فضا سازی فرهنگی و تبلیغی در سطح ادارات و بازار اقدام و دین خود را به ساحت مقدس اهل بیت(ع) ادا نمایند.

وی یاد آور شد: همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) دسته های عزادای و سینه زنی در سطح شهر و روستا ها برگزار می شود و در تربت جام از مسجد وحزه مهدیه (عج) به سمت مسجد علوی برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب