امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان , بین‌المللی » برگزاری۲۰ رزمایش در سال ۹۵
کد خبر : 24502
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۷:۱۹ ق.ظ

برگزاری۲۰ رزمایش در سال ۹۵

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حدود ۲۰ رزمایش در طول سال جاری خواهیم داشت، گفت: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم و به کسی ارتباطی ندارد.

به گزارش جام روز، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حدود ۲۰ رزمایش در طول سال جاری خواهیم داشت، گفت: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم و به کسی ارتباطی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه سخنرانی در میان دانشجویان و اساتید دانشگاه تربیت مدرس در جمع خبرنگاران و در خصوص رزمایش‌های نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: ما در ماه آینده رزمایش تخصصی جنگال برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: به ترتیب رزمایش تخصصی موشکی، رزمایش عملیات ویژه، رزمایش پدافند غیرعامل، رزمایش زیردریایی ها، رزمایش ناوشکن های موشک انداز و رزمایش اطلاعات و اشراف اطلاعات برگزار می کنیم.

امیردریادار سیاری با بیان اینکه حدود ۲۰ رزمایش در سال جاری خواهیم داشت، گفت: در پایان سال رزمایشی تحت عنوان رزمایش «ولایت ۹۵» را در دستور کار داریم که احتمالا در بهمن ماه اجرا می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: نیروی دریایی برای حضور در مناطق مختلف جهان باید از تحرک و پویایی لازم برخوردار باشد تا بتواند توان دفاعی خود را حفظ کند.

وی در خصوص ادعای جدید کنگره آمریکا مبنی بر حضور تنش‌آفرین ایران در خلیج فارس خاطرنشان کرد: آمریکایی ها حضور بااقتدار جمهوری اسلامی ایران را تهدید قلمداد کرده اند؛ آنها علاقه مند نیستند که ما اقتدار داشته و در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و آب های آزاد جهان حضور داشته باشیم.

امیردریادار سیاری با تاکید بر اینکه هر جا ما مقتدر باشیم آنها احساس می کنند که منافعشان در خطر است، تصریح کرد: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم و به هیچ کسی ارتباط ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب