امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران در تربت جام
کد خبر : 33263
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶در ۱۰:۴۷ ق.ظ

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران در تربت جام

مراسم تجليل از خبرنگاران تربت جام باحضور جانشين سپاه امام رضا عليه السلام، فرماندار، امام جمعه و تني چند از مسئولان اجرايي به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در محل تالار جامي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش جام روز، مراسم تجلیل از خبرنگاران تربت جام شب گذشته باحضور جانشین سپاه امام رضا علیه السلام، فرماندار، امام جمعه و تنی چند از مسئولان اجرایی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل تالار جامی این شهرستان برگزار شد.

رساندن پیام انقلاب رسالت خبرنگاران است

در این محفل رسانه ای غفور پور جانشین سپاه امام رضا علیه السلام با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبر نگار و یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: رسالت خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی رساندن پیام انقلاب به گوش جهانیان است.

افزود: خبرنگاران با تاسی از روح پاک شهدا رسالت عظیم خود را با صداقت، تلاش و روحیه جهادی به سرانجام برسانند.

خبرنگاران قدرتمندترین افراد جامعه هستند

در ادامه حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام گفت: امروز قدرت در دست کسانی است که اشراف بر مسائل دارند و صاحب اطلاعات و رسانه هستند که خبرنگاران باید به دلیل داشتن اطلاعات جامع قدرتمند ترین افراد جامعه باشند.

حجت الاسلام طاهری افزود: رسالت و وظیفه خبرنگار هشدار دادن از روی علم وآگاهی به مسولان و مردم است که باید دلسوزانه اخبار را منتشر که در انتخاب مسیر برای آنان اثر گذار است.

وی تصریح کرد: امروز بمباران خبری  بسیار است پس لازم است که به خبرنگار اعتماد داشته باشیم و این مهم با انعکاس دقیق وقایع همانطور که می بیند بدون کم و زیاد محقق می شود.

امام جمعه تربت جام یادآور شد: کار خبرنگاران و طلبه ها مشترک است هردو می خواهند اطلاعات جامعه را افزایش دهند و  وقتی موفق می شوند مخاطب جذب کنند که به موضوعات تسلط و جاذب به پردازند.

خبرنگاران چشم بینا و زبان حق گوی مردم هستد

سپس علی رستمی فرماندار تربت جام بیان داشت: خبرنگاران می بایست چشم بینا و زبان حق گوی مردم باشند و از نقد جدی مدیران در شهرستان حمایت می کنیم.

رستمی خاطرنشان کرد: خبرنگاران مشت گیر دستگاه احرای نیستند واز برخورد و کج سلیقی بعضی مدیران در همکاری با خبرنگاران گلمند هستیم.

وی با اشاره به عدم راه اندازی خانه مطبوعات در تربت جام یاد آورشد: برای راه اندازی خانه مطبوعات تاکنون کوتاهی از سمت خبرنگاران و فرمانداری بوده که لازم است مطالبه گری جدی تری صورت بگیرد.

فرماندار تربت جام با تقدیر از خبرنگاران ابراز داشت: وسعت شهرستان و جمعیت شهرستان مطلبد که نیروهای و امکانات بیشتری در اطلاع رسانی فعال شود تا در این عرصه خبرنگار عقب نماند.

نبود خبرنگار خلاء بزرگی برای جامعه است

در ادامه نعمت الله فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام عنوان داشت: تعداد ۲۵ خبرنگار در عرصه اطلاع رسانی ، نوشتاری، تصویر و فضای مجازی فعالیت دارند و نقش ارزنده ای در توسعه همه جانبه شهرستان ایفا می کنند.

فیاض افزود: نقش خبرنگاران در آگاهی مردم و مسئولان انکار ناپذیر است و نسبت به جایگاه شهرستان در استان نیازمند ایجاد پایگاه مجازی و افزایش کمی و کیفی رسانه ها می باشد.

وی ادامه داد: شهر تربت جام باتوجه به غنای فرهنگی که دارد نیازمند حضور بشتر خبرنگار و پایگاه اطلاع رسانی می باشد تا فرهنگ و هنر منطقه را به خوبی معرفی کند که امروز پرداختن به عرصه فرهنگ کم اهمیت تر از دیگر منابع نخواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام عنوان داشت: امروز حضور خبرنگار امری مهم وجدی است کهاگر حذف شود در بدنه جامعه خلاء ایجاد می شود.

در پایان مراسم از زحمات یکساله خبرنگاران افتخاری شهرستان با حضور کمرنگ مدیران اجرایی در این مراسم تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب